پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تمرینات سالانه نیروی هوایی فنلاند در سایه اقدامات احتیاطی کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 334179 // // //


تمرینات سالانه نیروی هوایی فنلاند در سایه اقدامات احتیاطی کرونا

هزاران نفر از پرسنل نظامی در تمرین “روسکا ۲۰” نیروی هوایی فنلاند که به عنوان رویداد برجسته امسال در نظر گرفته می‌شود، شرکت می‌کنند.


تمرینات سالانه نیروی هوایی فنلاند در سایه اقدامات احتیاطی کرونا

این تمرینات که یک هفته به طول می‌انجامد و ۶ اکتبر (۱۵ مهر) به پایان می‌رسد، با قصد آزمایش و افزایش آمادگی نیروی هوایی، ارائه آموزش برای اعضای فعال، سربازان وظیفه و نیروهای ذخیره انجام می‌شود.

سرهنگ “یوها-پکا کرانن”، فرمانده این تمرینات در بیانیه‌ای اظهار کرد: روسکا ۲۰ آمادگی بالای نیروی هوایی در حفاظت از تمامیت حریم هوایی فنلاند و حفظ ایمنی عملکردهای حیاتی جامعه ما در یک رویه شبانه‌روزی در تمام شرایط را به نمایش می‌گذارد. پرسنل فعال، سربازان وظیفه و سربازان ذخیره در وظایف شرایط اضطراری خود، مطابق با مفهوم نبرد سیار نیروی هوایی عمل می‌کنند.

در مجموع، بیش از ۶۰ هواپیما و نزدیک به ۵ هزار نفر پرسنل، شامل تقریباً ۲ هزار و ۵۰۰ سرباز ذخیره در این تمرین که در اکثر نقاط فنلاند انجام می‌شود و پایگاه‌هایی در شهرداری‌های “رووانیمی”، “ییواسکیلا”، “اولو”، “کایانی” و “هالی” را درگیر کرده است، شرکت می‌کنند. مطابق با سنت، نیروی هوایی سوئد نیز در بزرگ‌ترین تمرینات سال نیروی هوایی فنلاند شرکت می‌کند.

اکثر این ۶۰ هواپیما جنگنده‌های چندکاره “هورنت F/A-۱۸ ” هستند، اما جنگنده‌های چندکاره “ساپ ۳۹ گریپن” و هواپیماهای هوابرد هشدار زودهنگام و کنترل (AEW&C) نیز در این تمرینات شرکت خواهند کرد.

این تمرینات، به منظور نمایش مأموریت‌های پروازی سطح پایین و پروازهای ماوراء‌ صوت هورنت F/A-۱۸ انجام می‌شود.

ارتش فنلاند تمرینات معمول خود را با اپیدمی جاری کووید ۱۹ تطابق داده است.

کرانن اظهار کرد: در حین تمرینات، ما محدودیت‌های ملی، منطقه‌ای و محلی کووید ۱۹ را در نظر می‌گیریم. نیروی هوایی فنلاند، تحول وضعیت کووید ۱۹ را دنبال می‌کند و ما آماده‌ایم تا در صورت لزوم، طی مدت زمان کوتاهی مقدمات تمرین را اصلاح کنیم.

وی تأکید کرد: در حالی که تمرینات با آتش زنده مانند روسکا، از اهمیت بالایی برای آزمایش مهارت‌ها و آمادگی نیروها برخوردار است، سلامت و امنیت یک اولویت هستند.

فشرده‌ترین بخش این تمرینات، از ۲ تا ۶ اکتبر (۱۱ تا ۱۵ مهر) انجام می‌شود و فرودگاه‌های بیشتری را به کار می‌گیرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین