پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آتش نشانان مردان لحظه های تقدیر و خطر

تاریخ خبر: // کد خبر: 334185 // // //


آتش نشانان مردان لحظه های تقدیر و خطر

مراسم ویدئو کنفرانس بزرگداشت روز ایمنی و آتش نشانی در فرودگاه بین المللی مهرآباد تبدیل به یک طرح اضطراری واقعی در امداد و نجات فرودگاهی شد.


آتش نشانان مردان لحظه های تقدیر و خطر

 مراسم تقدیر از آتش نشانان فرودگاه های سراسر کشور به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مانند سایر جلسات به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد.

این مراسم در دفتر ایمنی و آتش نشانی فرودگاه مهرآباد به صورت آنلاین در حال اجرا بود که تبدیل به یک اجرای طرح اضطراری واقعی در امداد و نجات فرودگاهی شد. حادثه خبر نمی کند و این بار با اعلام وضعیت اضطراری یک پرواز، کلیه همکاران ایمنی و آتش نشانی با سرعت هرچه تمام و کمتر از دو دقیقه آماده و در موقعیت های خود برای انجام ماموریت امداد و نجات قرار گرفتند .

سال ها در فرودگاه بین المللی مهرآباد و در موقعیت های اضطراری فراوانی حضور داشته ام اما هیچوقت اعلام یک حادثه در کنار آتش نشانان و هیجان آنها برای رعایت دقت و بکارگیری سرعت در انجام ماموریت را از نزدیک لمس نکرده بودم. وقتی وضعیت اضطراری از بلندگوهای ایستگاه پخش شد هر کدام از آتش نشانان چنان با سرعت از صندلی ها جدا و با سرعت جلسه را ترک کردند که من فقط فرصت یافتم که با عکاس برای ثبت این لحظه ها در کنارشان باشم تا از طبقه بالا به ایستگاه رسیدم تمام خودروهای ایستگاه و همکاران در مقابل ایستگاه به صف و آماده حرکت برای امداد و نجات بودند .استرس موقعیت پرواز و اعلام وضعیت اضطراری آن با بیش از 150 مسافر دلم را همیشه آشوب می کرد ولی این بار در کنار آتش نشانان مهرآباد که در تکاپو برای آماده شدن امداد و نجات بودند، زمزمه آرام یک آتش نشان که زیر لب یا خدا می گفت معنی واقعی همدلی، ایثار، گذشت، مهربانی را تجربه کردم. آماده شدن با اختیار برای رفتن به دل خطر احتمالی برای نجات جان انسان ها. اینها با عشق و تعهد این حرفه را انتخاب کرده اند.

در کنار باند و هم ردیف با تیم امداد و نجات شامل آتش نشانان غیورمرد فرودگاه بین المللی مهرآباد و ایستگاه آتش نشانی منطقه غرب تهران بزرگ و تیم اورژانس و تیم های امنیتی و انتظامی لحظات سختی را تا فرود سلامت پرواز تجربه کردم. همه نفس ها حبس و دست ها برای دعای خیر بدرقه این پرواز به سوی معبود و نگاه ها  به آسمان بود.

پرواز از دور در فاینال و در راستای باند مهرآباد نمایان شد. تیم ها همه آماده شدند. از دور هواپیما در وضعیت مناسبی بود. پرواز در باند فرودگاه مهرآباد فرود آمد، چرخ ها، باند 29 را لمس کرد. نفس راحتی کشیدم. خدایا شکرت

این روز چون همه روزهای دیگر در فرودگاه مهرآباد، پر ترافیک ترین فرودگاه کشور، تبدیل به یک روز به یادماندنی از نمایش ایثار و آمادگی برای نجات جان مسافران با رعایت همه استانداردها شد و 7 مهرماه در یاد و خاطره همکاران ایمنی و آتش نشانی مهرآباد و آتش نشان شهر تهران یک خاطره خوب و طعم شیرین سلامت نشستن پرواز را ثبت کرد.

شور و شعف آتشنشانان در 7 مهرماه ساعت 12:30 در ایرساید فرودگاه مهرآباد از سلامت نشستن پرواز و خنده های آنها به خاطره یی تبدیل شد و تازه در این زمان بود که فارغ از همه این اتفاقات، فرصت را غنیمت شمرده و روز ایمنی و آتش نشانی را بهم تبریک گفتند.

هفتم مهرماه 1399 در محوطه پروازی فرودگاه مهرآباد با حضور جمع کثیری از آتش نشانان مهرآباد و شهر تهران یک روز خاص رقم خورد .

قهرمانان ایمنی و آتش نشانی همواره پایدار و سلامت باشید

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو