پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شناسایی ۱۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری در خراسان رضوی

تاریخ خبر: // کد خبر: 334261 // // //


شناسایی ۱۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری در خراسان رضوی

۱۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری در خراسان رضوی شناسایی شده است.


شناسایی ۱۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری در خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۱۳۰ فرصت با سرمایه‌گذاری هزارو ۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر شناسایی‌شده است.
مکرمی‌فر تصریح کرد: شناسایی این فرصت‌ها به دنبال برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در خراسان رضوی و ایجاد بستر برای سرمایه‌گذاران با هدف توزیع سفر انجام شد و همه آن‌ها از زیرساخت‌های کاملی اعم از جاده، آب، برق و گاز برخوردار است.
راه‌اندازی پنج تشکل حرفه‌ای گردشگری در خراسان رضوی
وی ایجاد تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری در استان را از اقدامات در زمینه توسعه گردشگری بر شمرد و افزود: پنج تشکل از این تعداد شامل جامعه‌های حرفه‌ای هتل داران، هتل‌آپارتمان داران، پاقامتگاه‌های بوم گردی و انجمن‌های حرفه‌ای گردشگری سلامت و مؤسسات آموزشی به‌صورت رسمی شکل‌گرفته است که این تشکل‌ها به‌عنوان بازوان قوی در کنار میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تلاش می‌کنند تا اهداف توسعه گردشگری محقق شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: این استان یکی از معدود استان‌هایی است که کانون هماهنگی تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری در آن شکل‌گرفته و انتخابات آن انجام‌شده و فرآیند‌های بعدی آن در حال انجام است.
با تاکید بر برخورد با تور‌های غیرمجاز طبیعت‌گردی در خراسان رضوی هم افزود: همه افرادی که اقدام به برگزاری تور‌های گردشگری و طبیعت‌گردی می‌کنند باید با از این اداره کل مجوز داشته باشند.
کاهش ۶۰ درصدی پرواز به خراسان رضوی از هنگام شیوع کرونا
وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: پرواز به خراسان رضوی از هنگام شیوع کرونا کاهش ۶۰ درصدی داشته است.مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: در اسفند پارسال آمار اقامت در استان و همه پرواز‌های خارجی صفر شد و تاکنون فقط ۱۹ پرواز خارجی و ۴۳ پرواز داخلی ورودی داشته‌ایم که این رقم ۶۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش دارد.
مکرمی فر با اشاره به این‌که شمار گردشگران سلامت نیز در خراسان رضوی به صفر رسیده است ادامه داد: پارسال ۲۰ هزار عمل جراحی به‌صورت بستری و ۱۰۰ هزار عمل درمانی و جراحی سرپایی برای گردشگران خارجی ورودی در مشهدانجام و ثبت شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو