پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جابه‌جایی فرودگاه اهواز در دستور کار نیست/ فرودگاه‌های ۹ گانه وزارت نفت به شرکت فرودگاه‌ها واگذار می‌شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 334381 // // //


جابه‌جایی فرودگاه اهواز در دستور کار نیست/ فرودگاه‌های ۹ گانه وزارت نفت به شرکت فرودگاه‌ها واگذار می‌شوند

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با اشاره به مخازن نفتی موجود در اراضی فرودگاه اهواز و احتمال جابه‌جایی این فرودگاه به مکانی دیگر، اظهار کرد که فعلاً این طرح در دستور کار نیست.


جابه‌جایی فرودگاه اهواز در دستور کار نیست/ فرودگاه‌های ۹ گانه وزارت نفت به شرکت فرودگاه‌ها واگذار می‌شوند

سیاوش امیر مکری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور، در پاسخ به این سؤال که «آیا امکان جابه‌جایی فرودگاه اهواز به مکانی دیگر به دلیل وجود ذخایر غنی نفتی در آن وجود دارد؟»، اظهار کرد: موضوع جابه‌جایی فرودگاه اهواز، بحث تازه‌ای نیست و بیش از ۱۰ سال است که این موضوع مطرح شده است.

وی افزود: این پیشنهاد، مربوط به گمانه‌زنی‌هایی بود که از سوی وزارت نفت مطرح شد و طی آن اعلام کردند که در اراضی این فرودگاه مخازنی از نفت وجود دارد. از آن زمان تاکنون این بحث وجود دارد که در صورت امکان، فرودگاه اهواز به خارج از شهر و مکانی دیگر منتقل شود.

امیرمکری تصریح کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شد، جانمایی برای احداث فرودگاه صورت گرفت؛ اما طی زمان این طرح در حد جانمایی و تخصیص اراضی باقی ماند و اینکه به زودی این جابه‌جایی اتفاق بیافتد، منتفی است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: ایجاد یک فرودگاه جدید در مکانی دیگر، به سرمایه‌گذاری قابل توجه‌ای نیاز دارد که فعلا این طرح در دستور کار نیست.

وی عنوان کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه اهواز را یکی از فرودگاه‌های خود می‌داند و با توجه به تقاضای بالای مسافران هوایی در استان خوزستان و شهر اهواز، این شرکت در حال اجرای طرح توسعه‌ای در این فرودگاه است.

امیرمکری درباره «سرنوشت فرودگاه‌های وزارت نفت و اینکه آیا این فرودگاه‌ها به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران واگذار می‌شوند یا خیر؟» توضیح داد و گفت: طی توافقی که در سطح بالای وزارت راه و شهرسازی و وزارت نفت انجام شده است، مقرر شد که فرودگاه‌های ۹ گانه وزارت نفت طبق برنامه زمان بندی شده با اجرای یکسری اقدامات از سوی وزارت نفت، به شرکت فرودگاه‌ها به عنوان بهره‌بردار، مالکیتش واگذار شود و مدیریت و راهبری این فرودگاه‌ها به این شرکت واگذار شود که اکنون این موضوع در دستور کار ما قرار دارد.

رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور عنوان کرد: واگذاری این فرودگاه‌های ۹ گانه، از فرودگاه عسلویه شروع شده و اکنون با مقامات نفتی قدم‌به‌قدم جلو می‌رویم تا نخستین فرودگاه را، اگر موانعش برطرف شود و تعهدات طرفین اجرا شود، تحویل بگیریم.

وی افزود: دومین فرودگاهی که جهت تحویل گیری در دستور کار قرار دارد، فرودگاه ماهشهر است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  وزارت راه


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو