پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر تثبیت شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 334612 // // // //


پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر تثبیت شد

سرپرست اداره کل فرودگاه گیلان اعلام کرد: دهمین مقصد پروازی این فرودگاه برای پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر تثبیت شد.


پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر تثبیت شد

سید محسن میرحسینی افزود: پرواز یادشده از اول آبان ماه برای روزهای پنجشنبه هر هفته توسط شرکت هواپیمایی زاگرس تعریف شده است.وی اظهار داشت: در زمان حاضر هشت شرکت هواپیمایی ایران ایر، آسمان، ایرتور، کارون، کاسپین، کیش ایر، پویا و زاگرس در گیلان فعال هستند.

میر حسینی تصریح کرد: وضعیت پرواز های گیلان در چهارماهه اول سال بدلیل بروز بحران کرونا با ۴۵ درصد کاهش روبرو بود که الان وضعیت به شرایط مدت مشابه در سال گذشته رسیده است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۸۶ پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، تبریز، عسلویه، کیش، بندرعباس، اصفهان، اهواز، شیراز و بوشهر انجام می شود.
میرحسینی یادآور شد: فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو