پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در بحبوحه کشمکش با چین، هند هواپیمای شناسایی به مالدیو داد

تاریخ خبر: // کد خبر: 334617 // // //


در بحبوحه کشمکش با چین، هند هواپیمای شناسایی به مالدیو داد

هند یک فروند هواپیمای “دورنیر” به نیروی دفاع ملی مالدیو داد که نقش مهمی را در عملیات تجسس و نجات و همچنین نظارت دریایی برای مالدیوی‌ها در جزایر مرجانی شمالی ایفا خواهد کرد.


در بحبوحه کشمکش با چین، هند هواپیمای شناسایی به مالدیو داد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خلبان‌ها، ناظران و پرسنل فنی مالدیوی از ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی در حال آموزش دیدن برای کار کردن با این هواپیما بوده‌اند. نیروی دفاع ملی مالدیو در بیانیه‌ای گفت:‌ در پی حملات تروریستی در جزایر ” ماهیبادهو” و “لامو”، از این هواپیمای “دورنیر” برای بخش مبارزه با تروریسم نیز استفاده خواهد شد. ماهیت منزوی و پراکنده جزایر و تفرجگاه‌ها تنها از طریق هواپیمایی که از نظر فنی توانمند است، قابل محافظت است.

این هواپیما توسط کمپانی هندی “هیندوستان آیروناتیکس” ساخته شد. هواپیمای “دورنیر دو ۲۲۸” به یک رادار تجسسی ۳۶۰ درجه، یک سیستم مادون قرمز پیشرفته، ارتباط ماهواره‌ای، یک سیستم جلوگیری از برخورد ترافیک هوایی، یک سیستم هشدار پیشرفته مجاورت با زمین و دیگر سنسورهای متداول مجهز است.

این تحول یک روز پس از آغاز فعالیت خدمات حمل و نقل کشتی مالدیو-هند صورت گرفت. هند و چین درخصوص کشور جزیره‌ای مالدیو درگیر یک کشمکش استراتژیک شده‌اند، چرا که مالدیو در نزدیکی مسیرهای اصلی حمل ‌و نقل منطقه‌ای قرار دارد و همین امر این کشور را به یک محل استقرار مهم در اقیانوس هند تبدیل می‌کند.

در دوران رئیس جمهوری کنونی مالدیو، هند با موفقیت توانسته اوضاع را به نفع خود کند، در حالی که در دوران حکومت پنج ساله عبدالله یمین، رئیس جمهوری سابق مالدیو که در سال ۲۰۱۸ میلادی پایان یافت، اوضاع کاملا به نفع چین بود.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو