پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هیچ بلیطی برای پرواز به عراق در ایام اربعین فروخته نمی شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 334827 // // // // خبر مهم


هیچ بلیطی برای پرواز به عراق در ایام اربعین فروخته نمی شود

وزیر راه و شهرسازی در واکنش به اعلام دولت عراق مبنی بر امکان فروش یک هزار و ۵۰۰ بلیط برای زائران اربعین حسینی گفت: هیچ بلیطی برای پرواز به عراق در ایام اربعین فروخته نمی شود.


هیچ بلیطی برای پرواز به عراق در ایام اربعین فروخته نمی شود

محمد اسلامی صبح پنجشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از ایمن سازی و بهسازی کمربندی دوم تهران که با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و جمع دیگری از مسئولان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز مرحله سوم پایش کیفیت روسازی راه‌های کشور در سامانه «پی. ام. اس» آغاز شد، این سامانه کمک می‌کند، که ما به صورت یکپارچه کلیه مسیرهای راه‌های اصلی و فرعی کشور را فیلمبرداری و عکسبرداری کنیم و کیفیت آن را در وضعیت موجود ضبط کرده و برنامه اجرای نگهداری و بهره برداری از راه‌ها بر اساس داده‌های سامانه پایه گذاری کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما در استان تهران به دلیل حجم بالای تردد یک کار جهادی را در ماه‌های گذشته آغاز کردیم و امروز هفت پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان افتتاح شد، که به غیر یک تقاطع غیر همسطح که در شهرقدس از قبل آغاز شده و امروز افتتاح شد، مابقی پروژه‌ها در همین ماه‌های اخیر انجام شده و امیدواریم امکان تردد ایمن از راه‌ها برای مردم عزیز فراهم شود.

وی تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی را از دیگر برنامه‌های راهداری در استان تهران دانست و گفت: این آزادراه به طول ۱۵۷ کیلومتر در پاییز امسال با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود، این آزادراه بار سنگینی را از اتوبان تهران- کرج- قزوین و همچنین جاده امام رضا (ع) و آزادگان در تهران بر می‌دارد و کریدور ترانزیتی بین المللی از آبیک تا گرمسار را بر دوش می‌کشد.

اسلامی سپس به اعلام دولت عراق برای فراهم شدن امکان فروش یک هزار و ۵۰۰ بلیط برای مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: تدبیر ایران و مصوبه ستاد ملی کرونا بر این اصل استوار است، که مراسم اربعین برگزار نمی‌شود، لذا نه بلیطی فروخته می‌شود و نه پروازی خواهیم داشت و اگر هم پروازی باشد، برای ترددهای بین دو دولت است و هیچ برنامه پرواز و بلیط فروشی نداریم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص انتقاداتی که به روشنایی برخی از اتوبان‌های اطراف تهران وجود دارد، نیز گفت: الزاماً اتوبان‌ها به روشنایی نیاز ندارند، ایمنی آنها مطابق استاندارد مهم است، مهم جلوگیری از تداخل ترافیکی و ایجاد تردد ایمن است، که ما با پلیس راهور ۲۵۷ نقطه‌ای که لازم الاقدام برای ایمن سازی و انجام کارهای فیزیکی بوده است، را از سال گذشته اقدام به ایمن سازی کردیم و در حال حاضر ۱۴۷ نقطه از این ۲۵۷ تا ایمن سازی شده است و مابقی موارد نیز در دست اقدام است، که ۶۰ نقطه تا پایان سال انجام می‌شود.

وی در خصوص عوارض آزادراه‌ها نیز گفت: تا پایان سال دریافت عوارض هشت آزادراه الکترونیکی می‌شود و از گرفتن عوارض به صورت نقدی خودداری می‌شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو