پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش اعتبار عمرانی فرودگاه سقز در سال جاری

تاریخ خبر: // کد خبر: 334830 // // //


افزایش اعتبار عمرانی فرودگاه سقز در سال جاری

استاندار کردستان: راه آهن همدان – سنندج، جاده مریوان – سنندج و فرودگاه سقز از اوایل دهه ٨۰ آغاز شده بودند که در سه سال گذشته تلاش فراوانی برای تخصیص اعتبار آنها صورت گرفت که فقط برای راه آهن هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.


افزایش اعتبار عمرانی فرودگاه سقز در سال جاری

بهمن مرادنیا در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان به بیان عملکرد و اقدامات صورت گرفته برای توسعه همه جانبه استان پرداخت و گفت: یکی از مهمترین اتفاقات که در توسعه استان اهمیت حیاتی دارد گرفتن تخصیص آب از وزارت نیرو برای ۹۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی بود که با اجرای آن تولید محصولات کشاورزی در استان پنج برابر خواهد شد.

وی راه آهن، جاده مریوان به سنندج و فرودگاه سقز را سه پروژه مهم دیگر استان بر شمرد که در دولت تدبیر و امید به صورت جدی پیگیری و نهایتاً تا پایان سال مالی به اتمام می رسند.

مرادنیا اضافه کرد: راه آهن همدان – سنندج، جاده مریوان – سنندج و فرودگاه سقز از اوایل دهه ٨۰ آغاز شده بودند که در سه سال گذشته تلاش فراوانی برای تخصیص اعتبار آنها صورت گرفت که فقط برای راه آهن هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

استاندار کردستان در ادامه به تلاش‌های دولت برای بهبود شرایط درمانی و بهداشتی استان نیز گریزی زد و گفت: در سه سال گذشته هزار و ۱۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستانی استان اضافه شده که نمونه آن بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کوثر سنندج و ۲۳۵ تخت خوابی بیمارستان سقز و همینطور بیمارستان دهگلان است.

مرادنیا همچنین به پروژه‌های سرمایه گذاری در استان نیز اشاره کرد و گفت: اجرای طرح زنجیره فولاد در قروه و بیجار و پتروشیمی دوم کردستان نیز در دست اقدام هستند.

وی کردستان را استانی غنی و دارای پتانسیل‌های فراوان در بخش معادن و کشاورزی برشمرد و گفت: علیرغم اینکه ۹۰ درصد اراضی استان دیم است دو سال قبل کردستان رتبه دوم تولید گندم کشور را به خود اختصاص داد.

استاندار کردستان هدف همه مدیران استان را خدمت به مردم و نظام دانست و گفت: در چند سال گذشته تلاش‌های فراوانی صورت گرفت تا فاصله کردستان در برخی شاخص‌ها به میانگین کشوری برسد که در این راه نیز موفقیت‌های قابل توجهی به دست آمد.

وی اضافه کرد: در دو سال گذشته که شدت تحریم‌های کشور افزایش پیدا کرده اعتبارات عمرانی کردستان به نسبت میانگین کشوری ۳٨ درصد رشد داشته و از این محل توانستیم پروژه‌های خوبی تعریف شده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو