پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام ۹ پرواز امدادی در نیمه اول سال 99 توسط بالگرد هلال احمر آذربایجان شرقی

تاریخ خبر: // کد خبر: 334868 // // //


انجام ۹ پرواز امدادی در نیمه اول سال 99 توسط بالگرد هلال احمر آذربایجان شرقی

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با اشاره به پرواز بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی در اتفاقات مختلف از جمله حادثه آتش سوزی جنگل های ارسباران گفت: بالگرد هلال احمر در طول ۶ ماه اول سال جاری ۹ سورت پرواز امدادی داشته است.


انجام ۹ پرواز امدادی در نیمه اول سال 99 توسط بالگرد هلال احمر آذربایجان شرقی

سید علی سیدی روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: تیم های امدادی مستقر در ۲۹ پایگاه امداد جاده ای و کوهستان جمعیت هلال احمر استان در محورهای مواصلاتی استان  در طول ۶ ماهه اول سال جاری ۶۱۰ عملیاتی امدادی انجام داده و ۴۳۵ تن از مصدومان حوادث را نجات داده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد عملیات نزدیک به ۴۰۰ مورد عملیات امداد جاده ای بود که نجاتگران پایگاه های امداد جاده ای مستقر در محورهای مواصلاتی بعد از دریافت خبر تصادف و سوانح جاده ای با بهره گیری از آمبولانس و خودرو نجات به محل حادثه اعزام شده و ضمن مداوای سرپایی ۱۰۵ تن از مصدومان حوادث  صحنه تصادف، ۳۳۰ تن  از زخمی های حوادث جاده ای را بعد از انجام اقدامات و کمک های اولیه و تثبیت حالشان توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک ترین مراکز درمانی جهت ادامه درمان اعزام کردند.

سیدی با اشاره به تعدد و تنوع حوادث گفت: در طول ۶ ماهه اول سال جاری نجاتگران هلال احمر به حوادث متعدد و متنوعی از قبیل آتش سوزی جنگل و مراتع ،برف و کولاک، ریزش آوار، کوهستان، حوادث دریایی و سدها، سیل و آبگرفتگی و رانش زمین رسیدگی کرده اند که بعد از حوادث جاده ای، حوادث کوهستان با ۷۰ عملیات امدادی در رده بعدی قرار دارد.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با اشاره به پرواز بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی در اتفاقات مختلف از جمله حادثه آتش سوزی جنگل های ارسباران گفت: بالگرد هلال احمر در طول ۶ ماه اول سال جاری ۹ سورت پرواز امدادی داشته است.

وی با اشاره به بهره گیری از خودروهای نجات در عملیات های امدادی خاطرنشان کرد: با استفاده از تجهیزات خودروهای نجات افزون بر ۵۰ مورد عملیات رهاسازی مصدومان گرفتار در لای آهن پاره های خودروها انجام شده است .

سیدی، زمان اطلاع از حوادث تا رسیدن نیروهای امدادی به سر صحنه حوادث را ۱۰ دقیقه اعلام و ابراز امیدواری کرد با افزایش پایگاه ها و حفظ آمادگی و توان افزایی نیروهای پایگاه های امداد جاده ای بتوان این زمان را بازهم کاهش داد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو