پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایران جزو پنج کشور برتر جهان در صنعت پهپادسازی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 334870 // // // خبر مهم


ایران جزو پنج کشور برتر جهان در صنعت پهپادسازی است

فرمانده گروه پهپاد حضرت ولیعصر (عج) نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه تمامی قطعات پهپادهای مورد استفاده در نیروهای مسلح ساخت داخل است، گفت: ایران جزو پنج کشور برتر جهان در صنعت پهپادسازی است.


ایران جزو پنج کشور برتر جهان در صنعت پهپادسازی است

امیر سرتیپ دوم ستاد شهرام حسن نژاد روز چهارشنبه در حاشیه اهدای “ماکت پهپاد انتحاری کیان” به موزه “مقاومت، ایثار و پیروزی” شهرستان ری، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان و هایتک و همچنین تلاش شبانه روزی کارشناسان نیروهای مسلح موجب کسب این موفقیت شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچکدام از قسمت های پهپادهای تولید شده در کشور وارداتی نیست، افزود: امروز پهپادهای ساخت داخل توانایی رزمی، انتحاری و شناسایی با برد ۲۰۰ کیلومتر با سقف پروازی ۱۸ هزار پا و پرواز مداوم به مدت ۱۰ ساعت را دارند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مدل پهپادهای مورد استفاده در ارتش براساس نوع عملیات شناسایی، مراقبت، رزمی و انتحاری بسیار متنوع است به گونه ای که امروز بیش از ۱۲ مدل پرنده با آمادگی رزمی متفاوت در اختیار نیروهای ارتشی می باشد.

وی با اشاره به اینکه منویات رهبر معظم انقلاب و تهدیدات دشمنان مبنای توسعه انواع پهپادها در ارتش راهبردی جمهوری اسلامی است، تاکید کرد: امروز پهپادهای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلام ایران وظیفه حراست از مرزهای شمال شرق، غرب و جنوب غرب کشور را بر عهده دارند.

حسن نژاد یادآور شد: گروه پهپاد حضرت ولیعصر (عج) نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ۱۰ سال پیش با هدف شناسایی و مراقبت از مناطق تحت مسئولیت نیروی زمینی تشکیل شد ولی از سال ۹۶ به بعد با توسعه قرارگاه ها و امکانات به یکی از نیروهای مهم ارتش تبدیل شده است.

فرمانده گروه پهپاد حضرت ولیعصر (عج) نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: رویکرد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ابتدا به گروه پهپادی حضرت ولی عصر(عج) صرفا شناسایی، مراقبت و دفاعی بود که این نگاه امروز به تهاجمی تغییر کرد است.

حسن نژاد افزود: امروز گروه پهپاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای سامانه های رزمی، انتحاری و جنگ الکترونیک است که در مواقع حساس از مرزهای کشور دفاع می کند.

این مسئول  در پایان یادآور شد: امروز به مناسب هفته دفاع مقدس ماکت “پهپاد انتحاری کیان” که حاصل دست کارشناسان مومن و انقلابی ارتش جمهوری اسلامی ایران است برای ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی و مدافعان حرم به موزه “مقاومت، ایثار و پیروزی” شهرستان ری تقدیم می شود.

موزه “مقاومت، ایثار و پیروزی” شهرستان ری در طبقه همکف ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری واقع در ابتدای خیابان ابن بابویه، قرار دارد. در این موزه آثار، وصیت نامه، وسایل و یادگارهای شهدای شهرستان ری گردآوری شده است.

این موزه برای بازدید عموم مردم از روز شنبه تا چهاشنبه به صورت رایگان دایر است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو