پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امید به اشتغال در صنعت هوانوردی بعد از تحصیل

تاریخ خبر: // کد خبر: 335012 // // //


امید به اشتغال در صنعت هوانوردی بعد از تحصیل

دانشگاه علمی کاربردی صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد.


امید به اشتغال در صنعت هوانوردی بعد از تحصیل

هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است.

بنابراین افرادی که می خواهند مهارت های عملی و کاربردی را در زمان کم در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و با آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، می توانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان ثبت نام کنند.

دانشگاه علمی کاربردی صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان توسط فرماندهی یگان هوایی بسیج زیر مجموعه سازمان هواپیمایی کشوری به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان البرز تاسیس شده و  در کرج – مهرشهر- بلوار ارم- ابتدای جاده مهرشهر به ماهدشت- فرودگاه بین المللی پیام- منطقه ۱۳ آبان- بلوک ۴ واقع است.

کاپیتان سرخیل رییس دانشگاه علمی و کاربری فرودگاه پیام در نشست خبری با خبرنگاران استان البرز ضمن بیان فعالیت های این مرکز گفت: نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان شامل آموزش هایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزش های تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا می شود.

سرخیل ادامه داد: این آموزش ها با استفاده از فناوری های آموزشی روز و ظرفیت های آموزشی محیط کار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیت های شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید.

این مسوول تاکید کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی می توانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.

سرخیل با بیان این مهم که فعالیت ما از سال ۹۳ با این فرودگاه آغاز شده است بیان کرد:این دانشگاه تنها دانشگاه آموزش عالی در سطح البرز و فرودگاه است که از شمال تا جنوب کشور چنین مرکزی ارا نیست.

وی در خصوص رشته های این داشنگاه اظهار کرد:در شروع فعالیت مان ۱۵ رشته داشتیم، ۹ رشته در زمینه حوزه هوایی و ۶ رشته غیر هوایی که با توجه به استراتژیکی که داشتیم وهم اکنون در این دانشگاه تنها رشته های هوایی ارایه می شود.

این مسوول تصریح کرد:صدور مدرک کارشناسی بین المللی در سطح کارشناسی و فوق دیپلم در این دانشگاه برای داش اموختگان بعد از طی دوره های تحصیلی و آموزشی ارایه می شود. کاپیتان سرخیل خبر داد:راه اندازی دفتر کارآفرینی از جمله فعالیت های دیگری بوده که در این مرکز انجام شده که از این طریق کارآفرینان را جذب کردیم .

وی ادامه داد:مجوز مرکز فن آوری را نیز دریافت کرده ایم و اولین مرکز رشد و فن آوری را گرفته ایم این مسئول گفت:آموزش ها آکادمیک و غیرآکادمیک نیز انجام می‌شود و آموزش های آکادمیک زیر نظر وزارت علوم صورت می پذیرد و آموزش های غیر آکادمیک نیز زیر نظر هوانوردی انجام می شود.

کاپیتان سرخیل رییس دانشگاه علمی و کاربری فرودگاه پیام اظهار کرد:یکسالی است علاقمندان هوانوردی مثل عمان و عراق علاقمند هستند که در این مرکز از آموزش های لازم بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: از ۱۴۰۰ نفر پذیرش شده در این دانشگاه حدود ۶۰۰ نفر خانم و بقیه اقا هستند و بیشتر خانم ا علاقمند به تحصیل در رشته مهمانداری و بعد از آن در رشته دیسپچری هستند و آقایان نیز در رشته های خلبانی و تعمیر و نگهداری هواپیما به تحصیل می پردازند.

این مسوول خبر داد: رشته تعمیر و نگهداری، مهمانداری و خلبانی ما رشته های پر متقاضی هستند و ظرفیتمان‌ تکمیل شده است.

وی اذعان کرد: فرودگاه ما به دلیل وجود زیرساخت های خوبی که دارد قطب آموزش هوانوردی کشور محسوب می شود.

سرخیل در آخر ضمن بیان پتانسل ها و ظرفیت های این دانشگاه در بخش گردشگری و …بیان کرد: این دانشگاه برای ایجاد پایگاه آموزش هوانوردی جامع که به شکل پارک علم و فن آوری هوایی است از پتانسیل های بلازم برخوردار است و امیدوارم در استان شرایطی فراهم‌شود که این اتفاق میسر شود.

 

منبع خبر: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه خبری شهروند البرز

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو