پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مشکل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه مربوط به داخل هواپیما است

تاریخ خبر: // کد خبر: 335029 // // // // خبر مهم


مشکل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه مربوط به داخل هواپیما است

معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که بیشترین مشکل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه‌ها مربوط به داخل هواپیما و ترمینال ورودی است.


مشکل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه مربوط به داخل هواپیما است

محسن فرهادی درباره وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه‌ها بیان کرد: در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در فرودگاه‌ها، چند قسمت مطرح است. ترمینال ورودی، حمل و نقل مسافر تا پای هواپیما و داخل هواپیما در این زمینه مطرح می‌شود که بیشترین مشکل داخل هواپیما و ترمینال ورودی است.
وی افزود: نیروی انتظامی روش خود برای بازرسی افراد را در فرودگاه‌ها تغییر نداده و همچنان بازرسی بدنی می‌کند. این موضوع بیش از این‌که به مسافر لطمه بزند، به نیروهای انتظامی لطمه می‌زند. می‌توان به این موضوع هم فکر و از روش‌های الکترونیکی به جای بازرسی بدنی استفاده کرد.
فرهادی گفت: همچنان هنگام دریافت کارت پرواز هم مشکل وجود دارد و باید دریافت کارت به سمت الکترونیکی شدن برود تا دیگر افراد برای دریافت کارت پرواز تجمع نکنند.
معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت ادامه داد: حمل و نقل مسافر از ترمینال تا پای هواپیما بهتر شده است. البته مشکلات داخل هواپیما همچنان وجود دارد. مسئولان هواپیمایی می‌گویند که هواپیماها فیلتر هوا دارند، اما نکته این‌جاست که اگر داخل هواپیما تراکم وجود داشته باشد و فردی عطسه یا سرفه کند، ویروس کرونا دیگر به فیلتر نمی‌رسد و سایر افراد از طریق تنفس به این ویروس مبتلا می‌شوند.
وی اظهار کرد: البته در هواپیماهای خارج از کشور برخی اقدامات مانند فروش بلیط به صورت ضربدری اجرا و نمونه‌های این موارد به سازمان هواپیمایی هم اعلام شده، اما به هر حال مشکلاتی از طرف وزارت راه و شهرسازی هم وجود دارد. با این حال، وزارت بهداشت هشدار می‌دهد که موارد ابتلا و بستری و فوت به علت کرونا از طریق این مسیرها افزایش پیدا می‌کند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تجارت گردان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو