پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توقف روند احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار؛ مسئولان در خصوص علت پاسخ نمی‌دهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 335308 // // // // خبر مهم


توقف روند احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار؛ مسئولان در خصوص علت پاسخ نمی‌دهد

در پی تعطیلی احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار تسنیم موضوع را از کارفرما پروژه که منطقه آزاد چابهار است پیگیری کرد اما این سازمان اعلام کرد فعلاً در این زمینه اظهار نظر نمی‌کند.


توقف روند احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار؛ مسئولان در خصوص علت پاسخ نمی‌دهد

عملیات اجرایی پروژه احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار که به تازگی آغاز شده، حالا متوقف شده است؛ فرودگاهی که از تیرماه با اعتباری بالغ‌ بر 480 میلیارد تومان آغاز شده و قرار بوده تا سال آینده در مجموع با یک هزار میلیارد تومان منابع منطقه آزاد چابهار به‌ بهره‌برداری برسد.

حالا اما دو روزی‌ است روند احداث متوقف شده، و فرماندار چابهار و مدیرعامل منطقه آزاد به عنوان متولی مستقیم پروژه اعلام کردند فعلاً در این زمینه اظهار نظر نمی‌کنند.

همچنین در مرادماه یک ماه بعد از شروع احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار، فرودگاه فعلی نظامی در کنارک که استفاده مسافری از آن می‌شد به شکلی غیرمنتظره تعطیل شد؛ شرکت مالک فرودگاه چابهار – کنارک اعلام کرد: “به‌ علت تعمیرات سطح پروازی و سیستم‌های ناوبری و رفع ایرادات به‌ وجود آمده در بخش‌های سوخت‌رسانی، باند فرودگاه چابهار تا اطلاع ثانوی مسدود بوده و امکان نشست و برخاست پروازهای مسافری را ندارد.”

استاندار سیستان و بلوچستان بعد از تعطیلی غیرمنتظره فرودگاه طی مصاحبه‌ای گفت: “گفته مى‌شود متولیان نیروی هوایی شرط بازگشایی و فعالیت مجدد فرودگاه کنارک را توقف و تعطیلی عملیات احداث فرودگاه چابهار اعلام کرده‌اند”. سعید چلندی معاون ترانزیت منطقه آزاد چابهار هم گفت: “دلیلی مشخص و منطقی برای تعطیلی فرودگاه ارائه نکردند”.

این گفته‌ها گمان‌ها برای تعطیلی فرودگاه کنارک به‌ خاطر احداث فرودگاه جدید را تقویت کرد. با پیگیری و میانجی‌گری رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و حضور او در منطقه، فرودگاه کنارک 26 شهریورماه 99 باز شد و روند احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار هم ادامه یافت. اما دوباره خبرها از کندی روند احداث در دو هفته گذشته حکایت داشت.

حالا اما عملاً روند احداث متوقف شده است، موضوعی که با وجود پیگیری خبرنگاران تسنیم هنوز علت آن شفاف نشده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو