پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سلطانی‌فر: برای پرواز دو بازی دوستانه فوتبال، ۱.۵ میلیارد تومان هزینه لازم است

تاریخ خبر: // کد خبر: 335408 // // //


سلطانی‌فر: برای پرواز دو بازی دوستانه فوتبال، ۱.۵ میلیارد تومان هزینه لازم است

سلطانی‌فر: تیم ملی فوتبال برای پرواز 2 بازی دوستانه رقمی نزدیک به 1.5 میلیارد تومان هزینه لازم دارد.


سلطانی‌فر: برای پرواز دو بازی دوستانه فوتبال، ۱.۵ میلیارد تومان هزینه لازم است

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس برنامه و بودجه بعد از حضور در مراسم رونمایی از تندیس 5 افتخارآفرین  ورزش کشور به آکادمی ملی المپیک رفت تا در جمع روسای فدراسیون‌ها و مسئولان ورزش کشور شرکت کند.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در این نشست اظهار داشت: ما وارد جنگ اقتصادی نابرابر شده‌ایم. آقای نوبخت همیشه نگاه ویژه به ورزش کشور داشتند. به دلیل شیوع ویروس کرونا المپیک توکیو یکسال به تعویق افتاد. این قطعا بر عملکرد ورزشکاران تاثیر خواهد گذاشت.

وی تاکید کرد: آمریکا فشارهای سیاسی زیاده آورده تا محرومیت‌هایی برای ما در میادین بین‌المللی ایجاد کند.ریشه این تهدیدات سیاسی است. آمریکا نه تنها در عرصه اقتصاد، واردات و … کار را برای ما سخت کرده بلکه در ورزش هم فشار می‌آورد تا مقاومت ما را بشکند. اگر ما نتوانیم یک مسابقه فوتبال را پخش کنیم یا اعزامی در رشته‌های مختلف داشته باشیم، تاثیرات اجتماعی گسترده‌ای ایجاد می‌کند و آنها این را هدف گرفته‌اند که خوشبختانه تاکنون با تمهیداتی که شده نگذاشتیم دشمن به اهداف خود برسد.

وزیر ورزش تصریح کرد: با پیروزی یک تیم فوتبال، یک کشتی گیر یا یک ورزشکار دل یک ملت شاد می‌شود. مطمئنا ارزانترین راه برای عزت ملی ورزش است. برنامه ما این بود امسال در المپیک و پارالمپیک حضوری پرقدرت داشته باشیم اما با این شرایط حتی اگر 100 درصد بودجه را بگیریم باز هم کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد.

سلطانی‌فر افزود: تلاش می‌کنیم این ماه‌های باقی مانده را با هر سختی که هست بگذرانیم اما به خاطر مسابقات کسب سهمیه دچار مشکل مالی هستیم. متاسفانه قیمت ارز بالا رفته است. تیم ملی فوتبال برای پرواز 2 بازی دوستانه رقمی نزدیک به 1.5 میلیارد تومان هزینه لازم دارد. رشته‌هایی مثل کشتی، وزنه‌برداری، شمشیربازی، تکواندو، کاراته، تیراندازی که شانس مدال در المپیک دارند باید حمایت شوند.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی، تاکید کرد: ما بیش از 4 هزار پروژه ورزشی را به اتمام رساندیم. پروژه‌هایی که سال‌ها متوقف بودند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو