پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ساخت ترمینال فرودگاه سمنان با پیشرفت ۸۰ درصدی ادامه دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 335442 // // //


ساخت ترمینال فرودگاه سمنان با پیشرفت ۸۰ درصدی ادامه دارد

مدیر فرودگاه سمنان گفت: ساخت ترمینال مسافر فرودگاه سمنان، با ظرفیت جابه‌جایی ۲۵۰ تا ۳۰۰ مسافر در لحظه، با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال انجام است.


ساخت ترمینال فرودگاه سمنان با پیشرفت ۸۰ درصدی ادامه دارد

حسین شجاعی  بیان کرد: ترمینال مسافر فرودگاه سمنان در وسعت ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع تا پایان امسال به‌ بهره‌برداری می‌رسد.وی ادامه داد: تا اینجای کار با پیشرفت فیزیکی ساخت ترمینال مسافر فرودگاه سمنان بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و با توجه به نوسان قیمت ها نمی‌توان پیش بینی دقیقی از اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح داشت.

وی بیان کرد: اکنون در فرودگاه سمنان ترمینال شماره یک تجهیز است و در واقع تکمیل و راه‌اندازی ترمینال شماره ۲ پیش‌زمینه‌ای برای راه‌اندازی پروازهای بین‌المللی و فرود هواپیماهای غول‌پیکر در فرودگاه سمنان است.

شجاعی تصریح کرد: بر اساس برآوردها با تکمیل ترمینال مسافر شماره ۲ فرودگاه سمنان ظرفیت جابه جایی ۲۰۰ هزار مسافر در سال فراهم می‌شود.

وی  خاطرنشان کرد: شیوع کرونا فعالیت و پروازها در فرودگاه سمنان را تحت تاثیر قرار داد و اکنون پروازی در فرودگاه سمنان انجام نمی‌شود.

مدیر فرودگاه سمنان اظهار داشت: توسعه پرواز از این فرودگاه به عنوان یکی از زیرساخت‌های حمل و نقل با تسهیل و تسریع در سفر نقشی مهم در رونق گردشگری و جذب سرمایه‌گذار و رونق اقتصادی دارد.

چهاردهم آبان ۹۸، اولین پرواز هواپیمای مسافربری از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس انجام شد و در اسفند ماه با شیوع کرونا پروازها در این فرودگاه لغو شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو