پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکسی‌های پرنده از سال ۲۰۲۳ به پرواز درمی‌آیند

تاریخ خبر: // کد خبر: 335561 // // //


تاکسی‌های پرنده از سال ۲۰۲۳ به پرواز درمی‌آیند

به‌تازگی تاکسی هوایی «ولوکوپتر» چندین پرواز آزمایشی را در فرودگاهی نزدیک به پاریس انجام داده است. شرکت «ولوکوپتر» یکی از نخستین شرکت‌های تولیدکننده تاکسی هوایی‌ست که با سیستم‌های کنترل ترافیک تعامل ایجاد می‌کند.


تاکسی‌های پرنده از سال ۲۰۲۳ به پرواز درمی‌آیند

پس از امضای قرارداد همکاری بین شرکت‌های «ولوکوپتر» (Volocopter) و خطوط هوایی ژاپن(JAL) جهشی بزرگی در مسیر تولید تاکسی‌های هوایی ایجاد شده و مدیران ارشد شرکت ولوکوپتر اعلام کردند تاکسی‌های پرنده تا سال ۲۰۲۳ به پرواز درمی‌آیند.

شرکت خطوط هوایی ژاپن قصد دارد تاکسی‌های پرنده را تجاری‌سازی کرده و برای جابه‌جایی مسافران در شهرهای مختلف از آن‌ها استفاده کند. تاکسی‌های پرنده به دلیل مصرف انرژی الکتریکی تقریباً هیچگونه آلودگی تولید نمی‌کنند و می‌توان امیدوار بود که در آینده آسمانی پاک به واسطه استفاده از ناوگان تاکسی‌های هوایی آلودگی هوا کاهش یابد.

کارشناسان صنعت حمل‌ونقل پیش‌بینی می‌کنند پس از سال ۲۰۲۳ آسمان شهرهای مختلف ژاپن مملو از تاکسی‌های پرنده خواهد بود و تعداد زیادی از این وسایل نقلیه میان آسمان‌خراش‌های توکیو مسافران و کالاهای مختلف را جابه‌جا می‌کنند. ولوکوپتر دارای ۱۸ موتور است و حداکثر سرعت آن ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت است. همچنین این تاکسی‌های پرنده قادر هستند تنها با یک بار شارژ مسافتی به‌اندازه ۳۵ کیلومتر را طی کنند.

شرکت ولوکوپتر برنامه‌ریزی کرده است که در آینده تاکسی‌های پرنده خود را پس از ژاپن در کشورهای دیگر دنیا نیز عرضه کند. قطعاً گسترش این دسته از وسایل نقلیه شلوغی خیابان‌ها را کاهش داده و سبب کمتر شدن ترافیک می‌شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبر آنلاین / خبرگزاری آنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو