پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نحوه گرفتن بلیت هواپیما در فرودگاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 335776 // // //


نحوه گرفتن بلیت هواپیما در فرودگاه

خرید بلیت در فرودگاه روش‌ها و نکته‌هایی دارد که حتما باید آنها را از قبل رعایت کنید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید.


نحوه گرفتن بلیت هواپیما در فرودگاه

خرید بلیت در فرودگاه روش‌های و نکته‌هایی دارد که آن‌ها را از قبل باید رعایت کنید وگرنه در فرودگاه دچار مشکل می‌شوید. با خرید بلیت در فرودگاه ممکن است بتوانید پس انداز کنید و پول کمتری بپردازید و تخفیف بیشتری بگیرید، اما در جریان باشید که این کار ریسک خودش را دارد.
برای انجام این کار باید چند کار متفاوت انجام داد تا اطمینان حاصل شود که روند تا حد ممکن امن و ساده است:

نحوه گرفتن بلیط هواپیما در فرودگاه

۱. پرواز‌های خود را قبل از رفتن جستجو کنید
موارد اول، قبل از رفتن، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید. فرودگاه‌ها، زمان پرواز، هزینه و … همه آن را بنویسید. حتما در این مسیر شاهد سایر افراد در تلاش برای خرید بلیت هستید و آن‌ها را در حال خواندن همه پرواز‌ها و قیمت‌‎های مختلف روز ببینید. این مسئله وقت شما را هدر می‌دهد. قبل از رفتن بدانید که چه می‌خواهید.

۲. اطلاعات خود و مسافر‌های همراهتان را یادداشت کنید
دومین کاری که باید انجام دهید نوشتن نام و تاریخ تولد خود و مسافران همراهتان است. مأمور این اطلاعات را دستی وارد می‌کند و با یادداشت کردن آن‌ها خطا‌های کمتری مرتکب می‌شوند، از شما سؤال کمتری می‌پرسند و شما در وقت خود صرفه جویی می‌کنید. اگر نام‌ها و اطلاعات را تایپ کنید که بهتر است.

۳. بدانید چه موقع باید بروید
این ممکن است مهمترین نکته باشد. شما باید حواستان به زمان باشد چرا که می‌خواهید یک زمان یا روز را انتخاب کنید که ترافیک کم است و یا یک پرواز چارتر را انتخاب کنید. قبل از رفتن به سایت هواپیما، ترافیک را برای آن روز بررسی کنید. از سایت‌های پرواز استفاده کنید چراکه آن‌ها به شما اجازه می‌دهند آن را در هر خط هوایی جداگانه ببندید. مثلا در آن روز پرواز در ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۴ بعد از ظهر انجام می‌شود. همه افراد برای پرواز ساعت دو بعد از ظهر تا ساعت ۱:۳۰ به فرودگاه می‌آیند پس ترافیک زیاد می‌شود. در نتیجه شما باید زمانی را انتخاب کنیدکه گرفتار ترافیک نشوید و ترافیک نیز در آن ساعت سبک باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که هنوز پرواز‌هایی برای آن روز انجام می‌شود، زیرا در صورت عدم وجود پرواز، هیچ کس در پیشخوان نخواهد بود. فقط به امید رسیدن به فرودگاه رانندگی نکنید بلکه از قبل همه چیز را چک کنید.

۴- پارکینگ مناسب
احتمالاً اکثر مردم هرگز از پارکینگ کوتاه مدت استفاده نکرده‌اند. نصب عبارت DTW همان پارکینگ طولانی مدت در ساختار پارکینگ کنار ترمینال است. شما زمانی که با ماشین خود به فرودگاه می‌روید در همان مکان وارد می‌شوید و خودروی خود را پارک می‌کنید، اما وقتی می‌خواهید بلیطت خود را بگیرید کارت پارک را همراه خود نگه داشته و به بخش بلیت می‌روید. با پارک خوردروی خود بعد از سفر می‌توانید به جایگاه برگردید و با ماشین خود به منزلتان بروید.

نحوه گرفتن بلیط هواپیما در فرودگاه

نتیجه
امیدوارم این کار و مطالبی که به شما گفته شد به شما در صرفه جویی در وقت و زمان کمک کند. دفعه دیگر که تصمیم به پرواز با یک شرکت ارزان قیمت بگیرید می‌توانید از گزینه خرید بلیت در فرودگاه استفاده کنید. این امکان وجود دارد که یک ساعت در فرودگاه معطل شوید و مسافران زیادی را برای خرید در بلیت ببینید. البته به هر قیمتی هم حاضر به خرید بلیت هواپیما نشوید. مثلا اگر فوبیای ارتفاع و حرکت دارید و نگران هستید یا در هنگام تلاطم اضطراب دارید، یک صندلی را به سمت وسط هواپیما، بالای بال خریداری کنید.

بال‌ها مرکز ثقل هواپیما‌ها هستند، بنابراین بالای آن‌ها می‌تواند احساس تلاطم یا حرکت را در طول پرواز را کاهش دهد.

به یاد داشته باشید که تمامی روند خرید بلیت هواپیما در فرودگاه را با آرامش انجام دهید و دچار استرس نشوید.

اگر چیزی نادرست پیش رود، آرامش داشته باشید. تدارکات پیچیده سفر هوایی بدان معنی است که بعضی اوقات، کار‌های کوچک به اشتباه انجام می‌شوند، سعی کنید با دیدن آن‌ها دچار استرس نشوید. تأخیر در چمدان یا اتصالات از دست رفته می‌تواند استرس‌زا باشد، همانطور که می‌تواند با قوانین و سیاست‌های پیچیده هواپیمایی روبرو شود، اما کمی صبر و شکیبایی می‌تواند تاثیرگذار باشد. با خرید بلیت هواپیما از علی بابا به راحتی می‌توانید از قبل بلیت هواپیمای خود را رزرو کنید.

در تلاش برای حل مشکلات خود حتما آرام و مودب و آگاه باشید. اگر به دلیل تاخیر پرواز را از دست دادید و در خط خدمات مشتری هستید، پرواز‌های دیگر را بررسی کنید و به دنبال مسیر‌های جایگزین باشید. داشتن یک پیشنهاد دیگر ممکن است هنگام مراجعه به پیشخوان خرید بلیت هواپیما مفید باشد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین