پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام ۱۳۷ ماموریت توسط اورژانس هوایی استان ایلام

تاریخ خبر: // کد خبر: 335941 // // //


انجام ۱۳۷ ماموریت توسط اورژانس هوایی استان ایلام

رئیس مرکز فوریت های پزشکی ایلام از انجام ۱۳۷ ماموریت توسط اورژانس هوایی استان ایلام در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.


انجام ۱۳۷ ماموریت توسط اورژانس هوایی استان ایلام

صیدنور علیمرادی صبح دوشنبه در جمع اصحاب رسانه ایلام اظهار کرد: در حال حاضر ۴٠ پایگاه فوریت‌های پزشکی شامل ۲۸ پایگاه جاده‌ای و ۱۲ پایگاه شهری در سطح استان ایلام فعالیت دارند.

وی با اشاره به فعالیت ۸۰ دستگاه آمبولانس در این پایگاه‌ها، اظهار کرد: در سال جاری ۴۳ هزار و ۹۳۹ تماس با مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ این استان از سوی مردم برقرار شده که ۹ هزار و ۴۹ مورد منجر به انجام عملیات و اعزام آمبولانس شده است.

علیمرادی عنوان کرد: با توجه به اینکه ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی برای بیماری و حوادث مهم است، از مردم انتظار داریم نهایت همکاری را در تماس‌ها با این مرکز داشته باشند.وی افزود: در همین سال جاری متاسفانه هفت هزار و ۳۰ مورد مزاحمت تلفنی با مرکز اورژانس استان انجام شده که باعث اختلال در خدمات رسانی به بیماران می‌شود.

رئیس فوریت‌های پزشکی استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه ۱۱ هزار و ۶۵۷ ماموریت انجام شده که از این تعداد ۴۷۳ بین مراکز است.

وی با اشاره به ماموریت‌های انجام شده در موضوع کرونا تاکید کرد: در نیمه نخست جاری دو هزار و ۱۸۸ نفر بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی انتقال داده شد که از این تعداد یک هزار و ۳٠۸ نفر از منزل و ۸٠۸ نفر بین مراکز درمانی استان منتقل شده است.

علیمرادی افزود: یکی از مراکز مهم فوریت‌های پزشکی استان، مرکز اورژانس هوایی ۱۱۵ است که در این مدت ۱۴۳ مورد درخواست آمبولانس هوایی برای اعزام بیمار انجام شده که از این تعداد ۱۳۷ پرواز منجر به ماموریت شده است.

وی با اشاره به لزوم ساخت مرکز فوریت‌های پزشکی استاندارد در سطح استان، گفت: خیرین استان باید در این زمینه فوریت‌های پزشکی استان را همراهمی کنند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو