پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تقابل جنگنده‌های «اف-16» تایوان با هواپیمای نظامی چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 335956 // // //


تقابل جنگنده‌های «اف-16» تایوان با هواپیمای نظامی چین

وزارت دفاع تایوان مدعی تقابل جنگنده‌های «اف-16» خود با یک فروند هواپیمای ضد زیر دریایی ارتش چین شد.


تقابل جنگنده‌های «اف-16» تایوان با هواپیمای نظامی چین

مقامات تایوانی روز دوشنبه مدعی تلاش ناموفق یک هواپیمای نظامی ارتش چین برای ورود به حریم هوایی این جزیره شدند.به نوشته وبگاه «یوراسیا تایمز» وزارت دفاع تایوان اعلام کرد یک فروند هواپیمای ضد زیر دریایی «Y-8» چین که قصد ورود به حریم هوایی تایوان را داشت با پرواز جنگنده‌های «اف-16» در انجام ماموریت خود ناموفق ماند.

وزارت دفاع تایوان مدعی شده که این هواپیمای نظامی چین روز یکشنبه وارد منطقه جنوب غربی دفاع هوایی تایوان شد و جنگنده‌های اف-۱۶ تایوانی در حالی‌که مجهز به موشک بودند با پرواز به موقع مانع ورود این هواپیما به حریم هوایی تایوان شدند. وزارت دفاع تایوان از تداوم پایش منطقه و آمادگی برای مواجهه با هرگونه سناریویی خبر داده است.

دولت چین طبق اصل چین واحد، تایوان را بخشی از سرزمین واحد چین و مواضع آمریکایی‌ها در قبال روابط با تایوان و فروش تسلیحات را مغایر با این اصل می‌داند. دولت‌های آمریکایی از سال ۱۹۷۹ روابط خود با تایوان را قطع و اعلام کردند که به اصل چین واحد پایبند هستند اما طی سال‌های اخیر به اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات به تایوان دست زده‌اند. وزارت دفاع تایوان در بحبوحه تنش با چین اخیرا قرارداد خرید ۶۶ جنگنده «اف-۱۶ » از آمریکا منعقد کرد.

ناوگان اقیانوس آرام نیروی دریایی آمریکا چندی قبل اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش چین حدود ۴۰ سورتی پرواز در تنگه تایوان انجام دادند. بنابر اعلام ناوگان اقیانوس آرام آمریکا، این جنگنده‌های با دارا بودن قابلیت برتری هوایی می‌توانند نقش مهمی را در هرگونه نبرد محتمل در منطقه ایفا کنند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو