پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حداکثر استفاده از ظرفیت های موجود برای تامین منابع مقابله با کرونا در فرودگاه ها/ گزارش تصویری

تاریخ خبر: // کد خبر: 336410 // // //


حداکثر استفاده از ظرفیت های موجود برای تامین منابع مقابله با کرونا در فرودگاه ها/ گزارش تصویری

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در جلسه تخصصی با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران تاکید کرد که با وجود کاهش 80 درصد درآمدهای هوانوردی در شرکت، فرودگاه ها از تمام ظرفیت های موجود در استان ها برای تامین امکانات و منابع لازم برای پیشگیری و مقابله با بحران کرونا استفاده کردند.


حداکثر استفاده از ظرفیت های موجود برای تامین منابع مقابله با کرونا در فرودگاه ها/ گزارش تصویری

سیاوش امیرمکری در این نشست که با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران مربوطه شرکت و علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا با هدف ارایه گزارش از اقدامات شرکت در مقابله با کرونا و دریافت توصیه ها و پیشنهادهای مربوط برگزار شد، عنوان کرد: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دارای دو وظیفه اصلی است که مدیریت و راهبری 53 فرودگاه تحت مالکیت و نیز مدیریت ترافیک هوایی آسمان ایران را شامل می شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه فرودگاه در عین داشتن زیرساخت های انتقال سریع مسافران، در صورت عدم اتخاذ تمهیدات لازم، ظرفیت انتقال سریع بیماری کرونا را نیز داراست، افزود: نخستین بخشنامه های مرتبط با پیشگیری از ویروس کرونا را پنجم بهمن سال ۱۳۹۸ یعنی قبل از شیوع بیماری در ایران، صادر کردیم و سپس وارد مراحل عملیات اجرایی و انجام اقدامات جدی در راستای دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی شدیم.
وی تاکید کرد: مدیران فرودگاه ها به تنهایی نمی توانند مانع گسترش ویروس کرونا شوند و باید تمام سازمان ها و ارگان های مرتبط در این زمینه همکاری کنند.
امیرمکری با اشاره به جابه جایی 45 تا 50 میلیون مسافر سالانه در فرودگاه های کشور گفت: تمام مسافران ورودی و خروجی در بدو ورود به فرودگاه ها غربالگری می شوند و از جمله اقدامات پیشگیرانه می توان به ضدعفونی و گندزدایی سطوح، رعایت فاصله گذاری و نظارت و کنترل اجرای پروتکل های بهداشتی اشاره کرد.
وی همچنین از اختصاص حدود 120 میلیارد ریال اعتبار برای تامین محصولات شوینده مورد نیاز فرودگاه ها با استفاده از ظرفیت های استان ها با وجود شرایط دشوار کاهش 80 درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت خبر داد و افزود: با رعایت جدی پروتکل های بهداشتی تلاش کردیم که مانع وقفه در خدمت رسانی فرودگاه ها شویم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایش دایمی وضعیت سلامت نیروهای عملیاتی هوانوردی عنوان کرد: با تعریف دستورالعمل های ویژه، کارکنان مشکوک به ابتلا با مشورت پزشک به آزمایشگاه طرف قرارداد معرفی می شوند و تا زمان بهبود کامل اجازه بازگشت به محل کار را ندارند.

همچنین در این نشست، فرشید گلیج، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در سخنانی عنوان کرد: اواخر دی 98 پس از تشکیل جلسه ای ویژه در سازمان پدافند غیرعامل، کمیته اضطرار را در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تشکیل دادیم و نخستین بخشنامه ها را صادر کردیم.
گلیج افزود: در ادامه بازرسی فرودگاه های بین المللی و سپس توزیع و بررسی فرم های غربالگری 6000 شاغل در شرکت انجام شد و پس از تامین اعتبار لازم برای خریداری و توزیع مواد ضدعفونی، تفاهمنامه ای را با آزمایشگاهی برای انجام تست های تشخیصی منعقد کردیم.
وی گفت: از 29 اسفند تا سوم فروردین کادر آزمایشگاه برای غربالگری 230 شاغل در مرکز کنترل فضای کشور در آن محل مستقر شدند و از ظرفیت فرودگاه های معین نیز برای جابه جایی مسافران و اقلام بهداشتی استفاده کردیم.
گلیج با اشاره به ارسال سریع و به موقع مصوبات جلسه های ستاد ملی مبارزه با کرونا از سوی دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به فرودگاه ها عنوان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده می توان به اجرای برنامه های دورکاری، تهیه شناسنامه الکترونیک سلامت کارکنان شرکت، استفاده از بازرسان نامحسوس برای کنترل فرودگاه ها، برنامه ریزی برای تهیه مجموعه کتاب 10 جلدی «سبک زندگی سالم» برای استفاده کارکنان شرکت، اصلاح و بازنگری در نصب نشانگرها و نوارهای فاصله اجتماعی، چینش صندلی ترمینال ها و فرایند پذیرش مسافر و نیز پایش مستمر کارکنان برای غربالگری روزانه اشاره کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برکرفته از شرکت فرودگاه ها ( لینک1 ) / ( لینک2 ) / ( لینک3 )


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو