پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مه‌گرفتگی سبب تغییر زمان پروازهای فرودگاه بوشهر شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 336552 // // // //


مه‌گرفتگی سبب تغییر زمان پروازهای فرودگاه بوشهر شد

وقوع پدیده مه شدید علاوه بر کاهش دید افقی زیر ۱۰۰ متر سبب تغییر زمان پروازها از فرودگاه بوشهر و کندی رفت‌وآمد خودروها در محورهای مواصلاتی شد.


مه‌گرفتگی سبب تغییر زمان پروازهای فرودگاه بوشهر شد

غلیظ صبحگاهی دید افقی در بوشهر را به کمتر از 100 متر رساند، این پدیده جوی به تدریج با تابش آفتاب اکنون به زیر یک‌هزار متر رسیده است.فرج‌الله شکوهی‌پور، مدیرکل هواشناسی استان بوشهر به وقوع مه‌گرفتگی در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت: پدیده مه در شهرستان‌های گناوه، دشتستان و بوشهر رخ داده است.

شکوهی‌پور با بیان اینکه مه صبحگاهی امروز از برخی نقاط استان گزارش شد افزود: مه‌گرفتگی ساعت 5:30 دقیقه صبح  امروز میزان دید اققی را به 100 متر رساند که با تابش آفتاب اکنون به 1000 متر رسیده است.

وی دید افقی در خارگ و گناوه 2000 و عسلویه 2500 متر دانست و بیان کرد: از ظهر امروز به تناوب سواحل استان بوشهر و خلیج فارس به‌خصوص مرکز خلیج فارس و سواحل جنوبی استان بوشهر مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر دریا را تا روز شنبه متلاطم دانست و بیان کرد: ارتفاع موج دریا تا روز شنبه 19 مهرماه تا 2 متر پیش بینی می‌شود که لازم است دریانوردان تمهیدات و آمادگی لازم را در مواجهه با خطرات احتمالی داشته باشند.

در همین حال به سبب مه غلیظ صبحگاهی، زمان پروازها از فرودگاه تغییر کرد و ورود این هواپیمای تهران به بوشهر به فرودگاه بوشهر از ساعت 7 و 5 دقیقه به 8 و 20 دقیقه تغییر کرد.

رضا معمار افزود: براین اساس پرواز شماره ۳۹۱۴ تهران – بوشهر شرکت هواپیمایی آسمان که باید ساعت ۷:۰۵ در فرودگاه بین‌المللی بوشهر به زمین می‌نشست به‌دلیل شرایط جوی با یک ساعت و ۱۵ دقیقه تاخیر انجام خواهد شد.

معمار ادامه داد: براین اساس پرواز یاد شده ساعت ۸:۲۰ در فرودگاه بوشهر می‌نشیند و پرواز شماره ۳۹۱۵ مسیر بوشهر- تهران شرکت آسمان نیز ساعت ۹:۱۵ دقیقه انجام می‌شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم / خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو