پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کارنامه شرکت فرودگاه ها در بحران کرونا درخشان بوده است/ فرودگاهیان منظم و سخت گیرانه فعالیت کردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 336642 // // //


کارنامه شرکت فرودگاه ها در بحران کرونا درخشان بوده است/ فرودگاهیان منظم و سخت گیرانه فعالیت کردند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: شرکت فرودگاه ها اقدامات خوب و قابل توجهی را برای مقابله با ویروس کرونا انجام داده است و توانسته است به نتایج خوبی در زمینه پیشگیری در تمامی بخش های فرودگاهی برسد.


کارنامه شرکت فرودگاه ها در بحران کرونا درخشان بوده است/ فرودگاهیان منظم و سخت گیرانه فعالیت کردند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: شرکت فرودگاه ها اقدامات خوب و قابل توجهی را برای مقابله با ویروس کرونا انجام داده است و توانسته است به نتایج خوبی در زمینه پیشگیری در تمامی بخش های فرودگاهی برسد.

 علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و هیات همراه در نشستی با رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران مرتبط با موضوع کرونا در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن تقدیر از تلاشهای ارزنده شرکت فرودگاه ها به ویژه در بحران کرونا گفت: کارنامه ارزنده این شرکت به ویژه در بحران شیوع کرونا بسیار درخشان است.

وی افزود: تلاش های مدیرعامل شرکت فرودگاه ها از زمان شکل گیری ویروس کرونا تاکنون بسیار آگاهانه،  منطقی و سازنده بوده و اطمینان دارم با کسب تجارب خوب در این زمینه شاهد کسب نتایج مثبت و مطلوب تری در بحث مقابله مجموعه صنعت هوانوردی و فرودگاهی کشور با ویروس کرونا باشیم.

وی با بیان اینکه در صنعت فرودگاهی به خصوص شرکت فرودگاه ها شاهد تحقق برنامههای بسیار مترقی در حوزه پیشگیری، حمایت و درمان در مقابله با بیماری کووید-۱۹ هستیم، اظهار داشت: امروز در شهر تهران روزهای پاییزی سختی را طی می کنیم بنابراین مسئولیت اجتماعی ما بسیار بالا است و برای ریشه کن کردن این بیماری نقش مهمی را بر عهده داریم.

وی با اشاره به اقدامات عظیم و سعی شرکت فرودگاه ها در جهت مقابله با ویروس کرونا گفت: مستندسازی اقدامات صورت گرفته در این صنعت یک امر ضروری است تا در سال های آینده به عنوان مستندی ارزنده برای فرهنگسازی نوین در عرصه خدمترسانی به مردم و مسافران مورد بهرهبرداری قرار گیرد.

دکتر زالی در ادامه با اشاره به اینکه توجه به مسائل بهداشتی نقش آفرین است و موجب صیانت از حقوق مسافران هوایی می شود، گفت: این ویروس تنوع بسیار دارد و بایستی اقدامات از مدیریت استاتیک به مدیریت داینامیک تغییر یابد.

وی از اقدامات صورت گرفته مجموعه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در راستای مقابله با کرونا و اجرایی شدن و نهادینهسازی مصوبات ستاد کرونا قدردانی کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه در صنعت هوانوردی و فرودگاهی کشور ایجاد یک راهکار جامع برنامه ریزی منابع انسانی و یا ای آر پی در صنعت هوانوردی یک ضرورت است گفت: با توجه به تجارب گسترده در سطح بین المللی کشور ایران در حوزه حوادث مترقبه هوانوردی، نیازمند تدوین و ایجاد یک (ای ار پی) در حوزه صنعت هوانوردی و فرودگاهی هستیم.

وی ادامه داد: مجموعه شرکت فرودگاه ها در تطابق استاندارد اقدامات خوبی را انجام داده است و توانسته به نتایج خوبی در زمینه پیشگیری در تمامی بخش های فرودگاهی برسد.

وی تاکید کرد: ما بایستی خودمان را دست کم نگرفته و مدیریت خلاقانه خود را بیش از پیش توسعه و رویدادهای تحقیقاتی خود را در این زمینه گسترش دهیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران عنوان داشت: براساس یک آنالیز خطر سهم هر کدام از بخش ها را در جلوگیری از ویروس ارزیابی کنیم و بحرانی ترین ایستگاه پرخطر را شناسایی و نسبت به آن اقدامات لازم و ضروری را انجام دهیم.

وی از نیروی انسانی مجموعه شرکت فرودگاه به جهت فعالیت منظم و سخت گیرانه در شرایط کرونا تقدیر و بر غربالگری، خود اظهاری، آزمایشات و معاینات ادواری افراد و نیروی انسانی فعال در صنعت هوانوردی و فرودگاهی تاکید کرد.

دکتر زالی آمادگی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در جهت تهیه بسته های آموزشی و تهیه محتوای علمی برای مسافران به منظور آشنایی بیشتر مسافران با مسائل بهداشتی و جلوگیری از ویروس کرونا اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه صنعت هوایی دنیا به خصوص ایران از این ویروس آسیب دیده است، گفت: ضرورت دارد دولت با پرداخت یارانه بخش زیادی از خسارت ها را جبران و از شیوع ویروس جلوگیری نماید.

وی با تاکید بر این مطلب که در مجموعه فرودگاه ها باید همانند گذشته  فعالیت های خود را در جهت مقابله با ویروس افزایش دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به حضور ارگان های مختلف در مجموعه فرودگاهی کشور بهتر است فرماندهی برای رعایت پروتکل ها در ناوبری هوایی را به مجموعه شرکت فرودگاه ها بسپاریم.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران بخش هندلینگ کننده ها و ایرلاین ها نقش بسیار خطیر و مهمی را بر عهده دارند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها، در ادامه نشست اعضای حاضر به بحث و بررسی در خصوص موضوعات مختلف پرداختند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو