پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اولین ضرر سالانه در تاریخ ایزی جت

تاریخ خبر: // کد خبر: 336869 // // //


اولین ضرر سالانه در تاریخ ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت انگلیس، که به دلیل آثار ناشی از تاثیر کرونا بر تردد‌های هوایی بسیار آسیب دیده است‏، اولین ضرر سالانه خود را در تاریخ ۲۵ ساله اش متحمل شد و نگران ماه‌های سخت پیش رو است.


اولین ضرر سالانه در تاریخ ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت روز پنجشنبه در بیانیه‌ای ضرر قبل از مالیات را بین ۸۱۵ تا ۸۴۵ میلیون پوند برای سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در پایان سپتامبر (بین ۸۹۵ تا ۹۲۸ میلیون یورو) پیش بینی کرد.
یوهان لوندگرن، مدیرعامل شرکت گفت: “امسال اولین بار در تاریخ است که ایزی جت ضرر می‌کند. ”
تعداد مسافران جابجا شده ۵۰ ٪ کاهش یافته و به ۴۸ میلیون نفر در سال رسیده است.
این شرکت هواپیمایی که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شد، بیش از همه از توقف پرواز‌های خود در بهار به دلیل قرنطینه و محدودیت سفر در اروپا رنج برد که هزینه آن را بسیار گران کرد.
این شرکت سپس پرواز‌های خود را از ۱۵ ژوئن از سر گرفت، اما با توجه به تقاضای اندک، ظرفیت خود را به ۳۸ درصد از برنامه ریزی شده برای دوره تابستان از ژوئیه تا سپتامبر، یعنی سه ماهه چهارم آن کاهش داد.
ایزی جت همچنین مشخص کرده است که برای این سه ماهه گذشته پیش از کسر مالیات بین ۲۹۵ تا ۳۲۵ میلیون پوند ضرر پیش بینی کرده است که باید کمتر از سه ماهه سوم باشد.
ایزی جت به دلیل قرنطینه‌های اعمال شده توسط دولت انگلیس به چندین کشور مانند فرانسه و اسپانیا فقط بین ماه‌های اکتبر و دسامبر یعنی سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ فقط ۲۵ درصد ظرفیت برنامه ریزی شده خود را اجرا خواهد کرد. اروپا به دنبال جلوگیری از شیوع مجدد ویروس است.
مدیرعامل شرکت ایزی جت تأکید کرد: “صنعت هواپیمایی همچنان با جدی‌ترین تهدید در طول تاریخ خود روبرو است و دولت انگلیس باید فوراً با مجموعه اقدامات اختصاصی مداخله کند تا شرکت‌های هواپیمایی بتوانند به بهبود اقتصادی کمک کنند”.
وزیر حمل و نقل انگلیس روز چهارشنبه در مورد اجرای قریب الوقوع آزمایش برای مسافرانی که به کشور می‌آیند، خبر داد، که می‌تواند دوره قرنطینه را کاهش دهد.
نیل ویلسون، تحلیلگر مارکتس دات کام هشدار می‌دهد که این اقدامات “یک پشتیبانی بزرگ خواهد بود، اما بسیاری از عوامل دیگر تقاضا مانند بیکاری و ترس از خود ویروس بر تقاضا اثر دارند. ”
این شرکت خاطرنشان می‌کند که اولین رزرو‌ها برای تابستان ۲۰۲۱ در سطح سال‌های گذشته است. با توجه به ضرر‌های مالی، هیچ گونه سود سهام برای سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ پرداخت نمی‌شود.
ایزی جت برای پشت سر گذاشتن این بحران طی ماه‌های اخیر میزان نقدینگی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است و از زمان شروع همه گیری در مجموع ۲.۴ میلیارد پوند رسیده است.
به عنوان مثال، این شرکت ۴۱۹ میلیون پوند از طریق انتشار سهام جدید جمع آوری کرد و ۶۰۰ میلیون پوند از دولت انگلیس وام گرفت. ایزی جت همچنین در مورد سفارشات ایرباس مذاکره مجدد کرده است.
ویلسون گفت: “یک مدت طولانی عدم اطمینان وجود دارد قبل از اینکه ببینیم آیا تابستان آینده به اندازه کافی خوب است تا از تقویت بیشتر امور مالی جلوگیری کند. اما به نظر می‌رسد ایزی جت فعلاً آماده است. “

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین