پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شهید رحیمی‌فر نامی که بر تارک دنا همیشه خواهد درخشید

تاریخ خبر: // کد خبر: 336910 // // //


شهید رحیمی‌فر نامی که بر تارک دنا همیشه خواهد درخشید

رئیس هیات معارف جنگ هوانیروز اصفهان شهید رحیمی فر را اولین خلبان شهید هوانیروز ارتش در استان دانست و گفت: شهید رحیمی فر بعد از سرلشکر خلیان شهید ابراهیم امید بخش دومین خلبان حماسه آفرین این استان بوده که نامش در تارک این استان تا ابد خواهد درخشید.


شهید رحیمی‌فر نامی که بر تارک دنا همیشه خواهد درخشید

نقش هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران وخلبانان سرافراز آن در حراست و حفاظت از میهن بزرگ اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست. هوانیروزی که برگرفته  از نام شهیدانی بزرگی همچون شهید سهیلیان، شیرودی ، کشوری  و رحیمی فر و خاجوی شهیدان بزرگ دیگری است.

هوانیروز ارتش نمادی از عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران
آری براستی این مرز و بوم ،خون بهای شهیدان بزرگ و سروقامتانی است که جانانه  برای حراست از عزت دین و آزادی میهن، شهد شیرین شهادت را نوشیدند.
شانزدهم مهرماه سالروز شهادت عقاب تیز پرواز قوم بزرگ لر، شهید خلبان حمید رحیمی فر ، در منطقه عملیاتی زاهدان است.
در همین زمینه این پایگاه خبری مصاحبه ای با هم رزم  این شهید بزرگوار سرهنگ خلبان بهمن ایمانی استاد خلبان ارتش و رئیس هیأت معارف جنگ هوانیروز اصفهان تدارک دیده است.

حماسه های عقاب تیز پرواز ایل بزرگ بویراحمد
سرهنگ خلبان بهمن ایمانی با یاد و خاطره عقاب تیز پرواز استان کهگیلویه وبویراحمد شهید خلبان حمید رحیمی فر گفت: شانزدهم مهرماه سالروز عروج بزرگ وآسمانی مردی از خطه زاگرس است که امروز یاد حماسه های او زینت بخش نام قوم غیرتمند لر است.

وی با بیان اینکه عزت و حماسه  در رگ و خون تک تک ایرانیان برای حفاظت و حراست از ایران اسلامی در جریان است گفت: شانزدهم مهر ماه سالروز شهادت فرزند  کهگیلویه وبویراحمد در هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران است که جانانه و مردانه برای حفاظت از مرز های این مرز وبوم ایستاد و در راه امنیت این  خاک شهد شیرین شهادت را چشید.
رئیس هیأت معارف جنگ هوانیروز  اصفهان با تسلیت و تبریک این روز به مردم کهگیلویه وبویراحمد و خانواده بزرگ این شهید ادامه داد:مادر شهید رحیمی فر نمادی از صبر و استواری و استقامت بوده که ایثار او در هدیه فرزندش به میهن عزیزمان ،افتخار ماندگاری برای یک تاریخ است.

خاطره های شش سال هم اتاقی بودن با شهید رحیمی فر
ایمانی به شش سال هم پرواز  بودن با شهید رحیمی فر در هوانیروز ارتش اشاره کرد و گقت: خودم و شهید رحیمی فر به فاصله یکسال وارد دانشگاه خلبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران شدیم و هر دوی ما همانند  دو برادر همیشه و در اغلب عملیات ها با هم حضور داشتیم.
وی با بیان اینکه  در شش سال که من افتخار همسنگری با این شهید را داشتم مادرش ایشان همانند مادر خودم بود و برای هر دوی ما مادری می کرد، ابراز داشت: همرزم  بودن با خلبان شهید رحیمی فر برای من؛ یک هدیه و یک موهبت الهی بود که امروز به این همسنگری بودن افتخار می کنم.
رئیس هیات معارف جنگ هوانیروز اصفهان  با ذکر خاطره ای از شهید رحیمی فر در دوران حضور در کرمان گفت: خودم و شهید رحیمی فر به مدت شش سال در هوانیروز ارتش با همدیگر در حال خدمت کردن بودیم که در این شش سال من و این شهید بزرگوار به غیر از همسنگر بودن دو برادر جدایی ناپذیر از هم بودیم .
ایمانی ادامه داد: شهید رحیمی فر نمادی از عزت افتخار و مردانگی بود که در لباس مقدس هوانیروز ارتش به خدمت پرداخت و امروز رفتارها و نگاههای این شهید ، نمادی از هویت مردم این استان در ایثار و رشادت است.

وقتی شهید آذوقه اش را به سربازان داد و خودش با لب تشنه به میدان نبردرفت
وی به ذکر خاطره از این شهید  اشاره کرد و گفت: درست سه ماه قبل از شهادت شهید رحیمی فر در زاهدان، در عملیاتی در کرمان با هم دیگر شرکت داشتیم که این عملیات به دلیل گرمای تند تابستان فشار زیادی را به ما وارد کرده بود.

ایمانی ادامه داد:شهید رحیمی فر بعد از فرود هلی کوپترها در کویر؛  آب خنک و غذایی که برای خود آورده بود را با دیدن سربازان و نیروی مستقر در میدان عملیات به آنها داد و خودش با لب های خشک  و تشنه به ادامه عملیات پرداخت که کار بزرگ این شهید بزرگوار در این موقع از عملیات باعث شد که دیگر خلبانان نیز آذوقه خود  را به این نیروهای فداکار بدهند که با تمام این سختی ها در راه وطن در حال حفاظت و حراست از مرز وبوم بودند.

شهید رحیمی فر اسطوره ای فراموش نشدنی
وی رحیمی فر را اسطوره ای فرامونش نشدنی مردمان بزرگ زاگرس دانست و گفت: شهید رحیمی فر در اخلاق و رفتار خود همیشه فروتنی و بزرگ منشی را نشان می داد و نشان می داد که این روح بزرگ  روزی آسمانی خواهد شد.

آخرین تماس شهید یک روز قبل از شهادت
رئیس هیات معارف جنگ هوانیروز اصفهان  به خبر شهادت شهید رحیمی فر یک روز بعد از آخرین تماس با این شهید بزرگوار اشاره کرد و افزود:شهید رحیمی فر یک روز قبل از شهادتش به من زنگ زد و به آخرین پرواز خودش به زاهدان اشاره کرد و در این تماس نیز به سفر من به شهر مادری ام یاسوج نیز اشاره داشت و طلب حلالیت وسلامتی برای خانواده اش داشت ؛که سخنان آخر این شهید نشان از پرواز ابدی اش می داد.
ایمانی ادامه داد:لحظاتی قبل از رسیدن به شهر یاسوج خبر شهادت این عقاب تیز پرواز و این نماد بزرگ منشی  به من رسید که این خبر برای من همانند آوار شدن یک کوه بر سر یک برادر بود .
وی که حامل خبر شهادت شهید رحیمی فر به خانواده و مادر این شهید بزرگوار بود ؛ادامه داد: برای من این خبر غیر قابل باور بود و سخت تر  از آن رساندن این خبر به مادر این شهید بود که برای من هم یک مادر بود.
رئیس هیات معارف جنگ هوانیروز اصفهان  شهید رحیمی فر  را اولین خلبان شهید هوانیروز ارتش در استان دانست و گفت: شهید رحیمی فر بعد از سرلشکر خلیان شهید  ابراهیم امید بخش ،خلبان فانتوم نیروی هوایی ارتش و حماسه ساز سوسنگرد؛ دومین خلبان حماسه آفرین این استان بوده  که نامش در تارک این استان تا ابد خواهد درخشید.

نامی که تا ابد بر تارک آسمان زاگرس خواهد درخشید
ایمانی شهداء را نمادی از عزت و افتخار برای ایران اسلامی دانست و گفت:نام شهداء تسلی بخش هر خانه و محفلی است و امروز همرزم بودن با این شهدای عزیز برای من یک افتخار جاودان است.
سرهنگ خلبان ایمانی با بزرگداشت یاد خلبانان شهید ابراهیم امید بخش و حمید رحیمی فر ،زنده نگهداشتن یاد و نام این شهدا را قدمی مهم برای جاودانگی حماسه های بی بدیلی است که عزت و قدرت و ازادی را برای میهن عزیزمان به ارمغان اورده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صبح زاگرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو