پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تولید شارژر خودکار برای پهپادها

تاریخ خبر: // کد خبر: 337089 // // //


تولید شارژر خودکار برای پهپادها

ارتش آمریکا در تلاش است برای تسریع شارژ پهپادها یک سیستم شارژ خودکار تولید کند که بدون مداخله انسان برق مورد نیاز این محصولات را تأمین کند.


تولید شارژر خودکار برای پهپادها

 این سیستم شارژ خودکار که ظرف چهار سال آینده تکمیل می‌شود می‌تواند انرژی مورد نیاز صدها پهپاد را تأمین کند.سیستم یادشده که پهپادها با اتصال خودکار به آن شارژ می‌شوند، جایگزین ایستگاه‌های شارژ زمینی متصل به وسایل نقلیه زرهی می‌شود. تکمیل این طرح توسط محققان دانشگاه ایلینیوز صورت می‌گیرد و بودجه‌ای ۸ میلیون دلاری به این کار اختصاص یافته است.

قرار است یک سیستم شناسایی شارژرهای خودکار نیز به پهپادهای ارتش آمریکا اضافه شود تا آنها بتوانند نزدیک ترین مرکز شارژ خودکار به خودشان را شناسایی کنند و به سمت آنها پرواز کنند.

شارژ باتری پهپادها معمولاً تنها برای نیم ساعت پرواز آنها کافی است و فناوری شارژ خودکار می‌تواند اجرای مأموریت‌های مختلف نظامی و گشت زنی با استفاده از پهپادها را تسهیل کند. همچنین با این کار دیگر پهپادها برای شارژ مجدد نیازی به بازگشت به نقطه حرکت ندارند و این کار می‌تواند از طریق اتصال به مرکز شارژ خودکار در نزدیک محل مأموریت صورت بگیرد.

مزیت دیگر این نوآوری عدم نیاز به حمل هزاران باتری توسط نیروهای نظامی برای تأمین برق پهپادهاست. این فناوری را می‌توان در آینده برای تسهیل شارژ وسایل نقلیه خودران نیز به کار گرفت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو