پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تامین ایمنی پرواز اولویت انجام عملیات زمستانه در فرودگاه گیلان است

تاریخ خبر: // کد خبر: 337676 // // //


تامین ایمنی پرواز اولویت انجام عملیات زمستانه در فرودگاه گیلان است

سرپرست اداره کل فرودگاه گیلان گفت : طبق دستورالعمل کشوری تامین ایمنی پرواز در اجرای عملیات زمستانه مبنا و اولویت کار ماست و در این راستا نیازمند مشارکت بخش های مختلف هستیم.


تامین ایمنی پرواز اولویت انجام عملیات زمستانه در فرودگاه گیلان است

سید محسن میرحسینی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری نشست هماهنگی ارگانها بمنظور آمادگی برای عملیات زمستانی افزود: امسال مشارکت بخش های دولتی، خصوصی و عمومی در اجرای عملیات زمستانه مورد اهتمام است ضمن آنکه شرکت های هواپیمایی ملزم به یخ زدایی سطوح هواپیما هستند.
وی اظهار داشت: بمنظور آماده سازی با بحران احتمالی برف در زمستان و از سوی دیگر موقعیت استراتژیک فرودگاه سردار جنگل رشت در هفته آینده مانور عملیات زمستانی در این فرودگاه برگزار می شود.
سال گذشته بدلیل بارش برف سنگین در بهمن ماه علی رغم تمام تلاش ها برای بازنگه داشتن سطوح پروازی به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و کاهش دید افقی همه پروازهای فرودگاه گیلان برای مدتی لغو شد که با تلاش نیروهای امدادی و برنامه ریزی های انجام شده بار دیگر پروازها بر قرار گردید.
هم اکنون ۸۶ پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، تبریز، عسلویه، کیش، بندرعباس، اصفهان، اهواز، شیراز و بوشهر انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده است و تأسیس آن به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد.

این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) است و در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد و ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو