پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چین ۱۸ فضانورد جدید را برای ارسال به ایستگاه فضایی خود انتخاب کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 337720 // // //


چین ۱۸ فضانورد جدید را برای ارسال به ایستگاه فضایی خود انتخاب کرد

آژانس فضایی چین اعلام کرد که سه گروه از فضانوردان متشکل از ۱۸ نفر را برای آماده سازی به منظور عزیمت به ایستگاه فضایی آینده این کشور انتخاب کرده است.


چین ۱۸ فضانورد جدید را برای ارسال به ایستگاه فضایی خود انتخاب کرد

۱۸ فضانورد جدید متشکل از ۱۷ مرد و یک زن توسط آژانس فضایی چین انتخاب شدند و در سه گروه قرار گرفتند تا برای فرستاده شدن به ایستگاه فضایی آینده چین آماده شوند.

هفت نفر از آنها از نیروی هوایی ارتش چین انتخاب شده‌اند و خلبانان فضاپیما خواهند شد. هفت نفر دیگر مهندس پرواز فضایی می‌شوند و تاکنون محققان یا تکنسین‌های هوانوردی، فضانوردی و سایر زمینه‌های مرتبط بوده‌اند. چهار نفر آخر نیز متخصصان محموله ماموریت هستند و از بین متقاضیان علوم فضایی و برنامه آزمایشی فضایی چین انتخاب شده‌اند.

طبق گزارشی که در “چاینا دیلی” منتشر شده است، چین قبل از این انتخاب جدید، ۲۱ فضانورد برآمده از دو دوره جذب نیرو داشت که در این میان، ۱۱ نفر طی شش مأموریت فضایی به فضا پرواز کرده‌اند.

انتخاب این ۱۸ نفر در سومین دوره از جذب نیرو توسط آژانس فضایی چین از آوریل ۲۰۱۸ از بین تقریباً ۲۵۰۰ متقاضی آغاز شد.

طبق برنامه‌های دولت چین، این کشور در سال ۲۰۲۱ شروع به مونتاژ اولین ایستگاه فضایی سرنشین دار کامل خود خواهد کرد.

در اولین مرحله، یک موشک “Long March ۵B” ماژول اصلی این ایستگاه فضایی را در سال ۲۰۲۱ به مدار زمین منتقل می‌کند و در مرحله بعدی، اجزای دیگر و فضانوردان برای مونتاژ ایستگاه فضایی به ماژول اصلی منتقل می‌شوند.

طبق اعلام آکادمی فناوری فضایی چین، این ایستگاه چند ماژوله به نام “تیانگونگ”(Tiangong) به معنای “کاخ آسمانی” از سه جزء شامل یک واحد اصلی متصل به دو آزمایشگاه فضایی تشکیل خواهد شد و بیش از ۹۹ تن وزن خواهد داشت.

آکادمی فناوری فضایی چین می‌گوید که انتظار می‌رود این ایستگاه فضایی در حدود سال ۲۰۲۲ تکمیل و به طور کامل عملیاتی شود و قرار است حدود ۱۵ سال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

ایالات متحده در مورد استقرار این ایستگاه فضایی نگرانی‌هایی دارد. در تاریخ ۳۰ سپتامبر، یک گروه ویژه متشکل از ۱۵ نماینده کنگره جمهوری خواه به نمایندگی از ۱۱ کمیته در مجلس نمایندگان ایالات متحده برای مقابله با تهدید جهانی فزاینده حزب کمونیست چین یک برنامه جامع را منتشر کردند.

در این سند که در مورد ایستگاه فضایی چین صحبت می‌کند و به صورت آنلاین در دسترس است، آمده است: حزب کمونیست چین در تلاش است تا به یک ابرقدرت فضایی تبدیل شود. اگر جمهوری خلق چین در تلاش خود برای راه اندازی اولین ایستگاه فضایی بلند مدت خود در سال ۲۰۲۲ موفق شود، با ایالات متحده همسان خواهد شد و ایالات متحده باید نگران نوآوری‌های فناورانه و نقش رهبری چین در فضا باشد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو