پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امدادرسانی هلال احمر به 1700 حادثه‌دیده در کرمانشاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 337721 // // //


امدادرسانی هلال احمر به 1700 حادثه‌دیده در کرمانشاه

معاون امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی به حدود 1700 حادثه دیده در قالب 364 ماموریت امدادی در نیمه اول امسال خبر داد.


امدادرسانی هلال احمر به 1700 حادثه‌دیده در کرمانشاه

عادل شفیعی ، با بیان اینکه هلال احمر کرمانشاه در نیمه اول امسال در 364 حادثه عملیات امداد و نجات داشته است، گفت: عمده حوادثی که در آن حضور داشتیم شامل حوادث جاده‌ای با 648 نفر مصدوم بوده که از این تعداد 147 را به مراکز درمانی تحویل دادیم، 23 نفر درمان سرپایی دریافت کردند و مابقی نیز بعد از رهاسازی تحویل اورژانس شدند.

وی بیشترین حادثه بعد از عملیات جاده‌ای را مربوط به حوادث کوهستان با 71 مورد دانست و خاطرنشان کرد: در حوادث کوهستان نیز به 110 نفر امدادرسانی داشتیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی به 9 مورد حادثه سیل هم در نیمه اول امسال یاد و خاطرنشان کرد: در این حوادث سیل به 866 فرد آسیب دیده امدادرسانی کردیم و 121 مورد نیز تخلیه آب منازل را انجام دادیم.

شفیعی اظهار کرد: در نیمه اول امسال هشت مورد غرق شدن در رودخانه‌ها و سدهای کرمانشاه را هم داشتیم که عملیات امداد برای پیدا کردن اجساد انجام و سپس اجساد تحویل مراجع قانونی شد.

وی با بیان اینکه در این مدت بالگرد هلال احمر پنج سورتی پرواز شامل 27 ساعت داشته، گفت: در این پروازها به چهار حادثه دیده امدادرسانی شد که مربوط به حادثه معدن گیلانغرب و همچنین حوادث کوهستان بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه افزود: 28 مورد امدادرسانی در قالب مراجعه حضوری به پایگاه‌ها، حوادث صنعتی و کارگاهی و… داشتیم که 58 نفر در جریان این حوادث به مراکز درمانی منتقل شدند.

شفیعی با بیان اینکه 415 تیم عملیاتی پنج نفره در این عملیات‌ها پای کار بودند، ادامه داد: مدت زمانی که در این حوادث به سر صحنه عملیات رسیدیم 12 دقیقه و 10 ثانیه بود و در هر حادثه تقریبا یک ساعت عملیات امداد و نجات به طول انجامید.

وی از آمادگی هلال احمر برای امداد و نجات در نیمه دوم سال هم یاد کرد و گفت: در نیمه دوم سال به دلیل شروع فصل زمستان عمده عملیات‌های ما شامل رهاسازی خودروهای گرفتار در برف و حوادث جاده‌ای و پس از آن نیز عملیات‌های سیل و آبگرفتگی خواهد بود که آمادگی لازم را در این زمینه داریم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو