پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نگرانی نمایندگان آمریکا از تلاش دولت برای فروش جنگنده به امارات

تاریخ خبر: // کد خبر: 337788 // // //


نگرانی نمایندگان آمریکا از تلاش دولت برای فروش جنگنده به امارات

نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا خواستار دریافت پاسخی از دولت این کشور درباره فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات شده اند.


نگرانی نمایندگان آمریکا از تلاش دولت برای فروش جنگنده به امارات

 روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی به تلاش آمریکا برای فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات عربی متحده پرداخت و نوشت، قانونگذاران دموکرات خواستار دریافتی پاسخی از دولت “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا درباره فروش این جنگنده‌ها به ابوظبی شده اند و این در حالی است که یک “جدول زمانی تسریع شده” در ارتباط با این موضوع ارائه شده است.
در این گزارش به قلم لورن تامز آمده است: سوالات مطرح شده از سوی قانونگذاران در کنگره آمریکا درباره پیشنهاد فروش جنگنده‌های F-۳۵ ساخت آمریکا به امارات عربی متحده در حال افزایش است، زیرا دو دموکرات ارشد فعال در بخش امنیت ملی می‌گویند دولت ترامپ “برای محقق کردن یک مهلت سیاسی عجله دارد. ”
مقامات آمریکایی پس از امضای توافقنامه آبراهام، مبنی بر آشکار سازی روابط رژیم صهیونیستی و امارات، بحث در ارتباط با فروش جنگنده‌های F-۳۵ به امارات را آغاز کردند.
روز گذشته، “رابرت منندز”، سناتور دموکرات اهل نیوجرسی و عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا و همچنین “جک رید”، دموکرات اهل رود آیلند و عضو ارشد کمیته نیرو‌های مسلح سنای آمریکا در نامه‌ای به “مارک تی اسپر”، وزیر دفاع و “مایک پمپئو”ف وزیر امور خارجه آمریکا درباره با این موضوع ابراز نگرانی کردند که “دولت در تلاش است تا با فروش مقدماتی پیشرفته‌ترین هواپیمای جنگنده آمریکایی به کشوری در یک منطقه ناپایدار که چندین درگیری‌های در آن جریان دارد، عجله کند. ”
آن‌ها همچنین نوشتند: “ما در باره این موضوع نگرانیم که جدول زمانی شتابزده و بی پروای ارائه شده از سوی دولت ترامپ مانع از بررسی کافی و جامع این موضوعات توسط متخصصان امنیت ملی در وزارت امور خارجه و دفاع و همچنین کنگره خواهد شد.
” اگرچه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با فروش این جنگنده‌های F-۳۵‌ها به امارات متحده عربی اعلام کرد، اما از آن زمان رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند به نظر می‌رسد این یک معامله اجتناب ناپذیر است و ممکن است تا ماه دسامبر انجام شود.
نمایندگان مجلس آمریکا با استناد به توانایی‌های پیشرفته جنگنده F-۳۵، اعلام کردند که امنیت ملی آمریکا و امنیت نیرو‌های آمریکایی در خارج از کشور “با فروش این جنگنده‌ها به طور جدی آسیب می‌بیند. ” سلاح‌های ساخت آمریکا قبل از فروش به سایر کشور‌ها تعدیل می‌شوند.
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا فهرستی از ۱۶ سوال را ارائه داده اند تا قبل از ارسال فرم فروش برای بررسی به کنگره، باید به آن‌ها پاسخ داده شود.
آن‌ها خاطرنشان کردند: “ارزیابی خطر‌های پیش روی برتری مزایای نظامی خود ما یک قسمت مهم در بحث‌های داخلی محسوب می‌شود که ما باید قبل از توافق برای ارسال این هواپیما آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و این موضوع شامل پیشینه کشور دریافت کننده در ارتباط با تسلیحات آمریکایی و ظرفیت و تمایل آن برای حفاظت از فن آوری حیاتی آمریکایی می‌شود. “

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو