پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از ظرفیت فرودگاه های خراسان جنوبی برای توسعه فرهنگ نماز

تاریخ خبر: // کد خبر: 337795 // // //


استفاده از ظرفیت فرودگاه های خراسان جنوبی برای توسعه فرهنگ نماز

برای بهره گیری از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود برای توسعه فرهنگ نماز توافقنامه ای بین اداره کل فرودگاه های خراسان جنوبی و ستاد اقامه نماز استان منعقد شد.


استفاده از ظرفیت فرودگاه های خراسان جنوبی برای توسعه فرهنگ نماز

برای بهره گیری از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود برای توسعه فرهنگ نماز توافقنامه ای بین اداره کل فرودگاه های خراسان جنوبی و ستاد اقامه نماز استان منعقد شد. عظیم طهماسبی، مدیرکل فرودگاه های استان در آیین امضای این توافقنامه گفت: با انعقاد این توافقنامه طرفین متعهد می شوند با بهره گیری از همه ظرفیت ها و امکانات موجود در جهت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز اهتمام جدی به عمل آورند.

طهماسبی با اشاره به اینکه این توافقنامه شامل 22 بند است، افزود: این توافقنامه به معنای پایبندی طرفین به اصول و قواعدی است که برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز ترسیم شده و اجرای برنامه های مندرج در این توافقنامه سند ارزیابی عملکرد آن دستگاه به شمار می آید.

وی نماز را فریضه ای الهی و اجرای یک فرآیند فرهنگی دانست و گفت: اقامه نماز که بالاترین عبادت محسوب می شود در زندگی فردی و اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است و در ایجاد آرامش و امنیت روانی نقش بسزایی دارد.

 طهماسبی دعوت به نماز را بسیار مهم عنوان و تصریح کرد: یکی از مسایل مهم در ارتباط با ترویج فرهنگ نماز شیوه دعوت به این امر الهی است که باید در این خصوص به آموزش توجه خاص شود.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر گفت: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و آثار این امر مهم هم در قرآن کریم و هم در روایات و احادیث مورد تأکید قرار گرفته است.

وی شورای فرهنگی را شورایی برای سیاستگذاری، ساماندهی، هدایت و نظارت و ایجاد هماهنگی بر تمام امور فرهنگی بویژه تبلیغات و تعلیمات اسلامی در جهت ترویج و اشاعه فرهنگ اسلامی و قرآنی در بین کارکنان مجموعه اداره کل فرودگاه های استان دانست و تاکید کرد: از آنجا که زیربنا و پایه استحکام تمام امور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی، تربیتی و… مبانی فرهنگی جامعه است برای تحقق اهداف و ماموریت های فرهنگی مشارکت و همراهی همگان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

حسین کمیلی، رییس ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی نیز گفت: اداره کل فرودگاه های خراسان جنوبی با فراهم کردن فضای مناسب و شایسته نمازگزاران طی سال های اخیر جزو اداره های کل برتر استان در ارزیابی ستاد اقامه نماز بوده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو