پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در جلسه هواپیمایی کشوری با ایرلاین ها چه چیز دنبال می شود؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 337802 // // //


در جلسه هواپیمایی کشوری با ایرلاین ها چه چیز دنبال می شود؟

بعد از ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر رعایت کف قیمت که به افزایش ۲.۵ برابری بلیط هواپیما، از قیمت کف هر دقیقه پرواز از ۳ هزار به ۸ هزار تومان منجر شد، مخالفت های گسترده ای در مجلس، صنعت گردشگری و مردم شکل شکل گرفت که در نهایت منجر به دستور لغو قیمت های جدید توسط اسلامی وزیر راه شد.


در جلسه هواپیمایی کشوری با ایرلاین ها چه چیز دنبال می شود؟

بعداز شوکه شدن سازمان هواپیمایی کشور از دستور قاطع وزیر، این سازمان معاونین بازرگانی همه شرکت های هواپیمایی را به جلسه ای که فردا دو شنبه ۲۱ مهر برگزار می شود دعوت کرده است.
یکی از معاونین شرکت های هواپیمایی در پاسخ به این سوال که قرار است چه اتفاقی در جلسه بیفتد؟ گفت: به ما گفته اند در جلسه، نحوه انجام افزایش قیمت ها بصورت گام به گام را از هفته ی آینده می خواهیم بررسی کنیم. ظاهرا این بار بدون اطلاع رسانی به صورت میانگین ۵۰هزار تومن روی هر مسیر افزایش قیمت اعمال می شود. البته افزایش قیمت مورد قبول همه ی شرکت های هواپیمایی نیست، چرا که برخی اعتقاد دارند این روند به از دست رفتن بازار و افت فروش منتهی می شود.
اقبال شاکری نماینده تهران در واکنش به افزایش ۱۵۵ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی گفته بود: افزایش ناگهانی و بدون برنامه قیمت‌ها، فشار سنگینی به مردم و مسافران وارد می‌کند و قطعاً این رویکرد موجب کاهش استقبال مردم برای استفاده از پروازهای هوایی خواهد شد. به نظر می‌رسد نرخ‌های اعلامی به هیچ وجه واقعی نیست و کمیسیون راه هفته ی آینده این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر خبر

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو