پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش 260 درصدی نرخ بلیت هواپیما / تهدید دفاتر خدمات مسافرتی توسط ایرلاین‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 337934 // // // // خبر مهم


افزایش 260 درصدی نرخ بلیت هواپیما / تهدید دفاتر خدمات مسافرتی توسط ایرلاین‌ها

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی اعلام کرد: دفاتر خدمات مسافرتی مجبور به اجرای دستور ایرلاین‌ها مبنی بر افزایش 260 درصدی نرخ بلیت هواپیما شده‌اند.


افزایش 260 درصدی نرخ بلیت هواپیما / تهدید دفاتر خدمات مسافرتی توسط ایرلاین‌ها

حرمت‌الله رفیعی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما در کشور، اظهار داشت: به دلیل شیوع کرونا وضعیت گردشگری در همه دنیا دچار اختلال شده و در کشور ما وضعیت بدتر است چرا که دولت نسبت به این موضوع اهمیت چندانی قائل نیست.

وی افزود: به دلیل شیوع کرونا آمار گردشگری بسیار اندک شده و افزایش نرخ بلیت هواپیما به شدت بر این مسأله دامن زده است و به نوعی این صنعت در حال له شدن و از بین رفتن است.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی با بیان اینکه متأسفانه نرخ بلیت هواپیما حدود 260 درصد افزایش یافته است، گفت: مردم در حال حاضر در بدترین شرایط اقتصادی به سر می‌برند حال این سؤال مطرح است که چرا باید اقدامات کارشناسی نشده انجام گیرد البته وزیر مربوطه هر چند که اعلام کرده است که افزایش نرخ بلیت هواپیما محمل قانونی ندارد و باطل است ولی ایرلاین‌ها در حال حاضر به دفاتر خدمات مسافرتی اعلام کرده‌اند افزایش نرخ 260 درصدی را لحاظ کنند.

رفیعی تصریح کرد: دستور ایرلاین‌ها اجرایی شده و دفاتر خدمات مسافرتی ملزم به رعایت آن هستند و اگر افزایش نرخ را لحاظ نکنند، سیستم و ارتباط آنها از سوی ایرلاین‌ها قطع می‌شود.

وی گفت: حکایت ایرلاین‌ها مشابه صنعت خودروسازی شده و با هر اتفاقی قیمت بلیت را می‌خواهند افزایش دهند ۱۰ هزار پرسنل سپر بلا قرار می‌گیرند و به ۸۰ میلیون نفر ظلم می‌شود. در حال حاضر بالاترین قیمت بلیت هواپیما در کشور ما انجام شده و مشابه این افزایش نرخ را نداشته‌ایم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو