پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعداد مسافران خراسان رضوی ۴۵ درصد کاهش یافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 337975 // // //


تعداد مسافران خراسان رضوی ۴۵ درصد کاهش یافت

محمدصادق براتی: تعداد مسافران وارد شده به این استان بخاطر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، ظرف نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۵ درصد کمتر شده است.


تعداد مسافران خراسان رضوی ۴۵ درصد کاهش یافت

استانداری خراسان رضوی روز سه‌شنبه به نقل از محمدصادق براتی گزارش داد: نیمه نخست امسال ۱۶ میلیون و چهار هزار و ۳۴۸ نفر به خراسان رضوی سفر کردند در حالی که در مدت مشابه پارسال این تعداد ۲۸ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۱۶۷ نفر بود.
وی ادامه داد: ورود مسافر به کلانشهر مشهد نیز در این مدت ۴۰ درصد کاهش داشت بطوریکه در نیمه نخست پارسال ۱۹ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۶۹۶ نفر وارد مشهد شدند که این رقم امسال به ۱۱ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۶۸۴ نفر کاهش یافت.
معاون استاندار خراسان رضوی همچنین میزان کاهش ورود مسافر به مشهد را از مبادی جاده‌ای ۸۶ درصد و به کل این استان را ۹۱ درصد اعلام کرد.

وی گفت: کاهش ورود مسافر به مشهد از طریق راه‌آهن نیز ظرف همین مدت به ۸۲ درصد و به کل خراسان رضوی تا ۸۱ درصد کمتر از پارسال شده است.
براتی افزود: نزول شمار مسافران ورودی به مشهد با استفاده از هواپیما هم ۷۱ درصد و در کل خراسان رضوی ۶۸ درصد کمتر از پارسال ثبت شده است.
وی گفت: تعداد مسافران ورودی با خودروی شخصی به مشهد ۱۵ درصد و به کل خراسان رضوی ۲۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.
استان شش و نیم میلیون نفری خراسان رضوی با دو هزار و ۷۰۰ واحد اقامتی که رتبه نخست کشور محسوب می‌شود تا پیش از اپیدمی کرونا سالانه پذیرای ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان بود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۰۰ هزار و ۷۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۸ هزار و ۵۴۴ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۴۰۶ هزار و ۳۸۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

“پاندمی کرونا” تاکنون در سطح جهان ۳۷ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۲۳۴ نفر را بیمار کرده و جان یک میلیون و ۸۱ هزار و ۴۴۳ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۲۸ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۵۲۳ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با هفت میلیون و ۹۹۱ هزار و ۹۹۸ بیمار کووید ۱۹ و ۲۱۹ هزار و ۶۹۵ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه دوازدهم را پس از آفریقای جنوبی در میان کشورهای جهان دارد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو