پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سفر هوایی از سبد بسیاری از خانوارها حذف می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 338009 // // // //


سفر هوایی از سبد بسیاری از خانوارها حذف می‌شود

رئیس هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی استان کرمانشاه گفت: برآورد می شود افزایش 155 درصدی قیمت بلیط پروازهای داخلی، کاهش 70 درصدی مسافرت‌های هوایی را به همراه داشته باشد.


سفر هوایی از سبد بسیاری از خانوارها حذف می‌شود

فردین امیری ، با انتقاد از افزایش شدید قیمت بلیط پروازهای داخلی، اظهارکرد: این مسئله باعث حذف سفرهای هوایی از سبد خانوارهای متوسط جامعه می‌شود و احجاف در حق آنها است.

وی میانگین افزایش قیمت بلیط پروزهای داخلی را حدود 155 درصد اعلام کرد و گفت: برای پرواز کرمانشاه به تهران که پرترددترین مسیر هوایی از کرمانشاه به دیگر استان‌ها است، قیمت حداقل 480 و حداکثر 800 هزار تومان در نظر گرفته‌ شده که نسبت به قبل 155 درصد افزایش قیمت دارد.

رئیس انجمن دفاتر گردشگری کرمانشاه اضافه کرد: معمولا حدود 40 تا 50 درصد از مسافرین این مسیر را نیروهای دولتی تشکیل می‌دهند که با هزینه اداره خود برای سفرهای کاری به تهران می‌روند، 30 تا 40 درصد هم مسافرینی هستند که به دلیل بیماری، گرفتاری و مشکلاتی که دارند، به اجبار مسافرت هوایی را انتخاب می‌کنند. همچنین در این میان حدود 10 تا 20 درصد از مسافرین هم وضعیتی دارند که افزایش قیمت‌ها برایشان مهم نیست. در این میان این افزایش قیمت‌ها روی 30 تا 40 درصد مسافرینی که به اجبار مسافرت هوایی را انتخاب می‌کنند، بیشترین تاثیر را می‌گذارد.

امیری تاکید کرد: همچنین برای پرواز کرمانشاه به کیش و قشم نیز حداقل 800 و حداکثر یک میلیون 800 هزار تومان در نظر گرفته‌اند که با این قیمت‌ها حجم مسافران این مسیر کاهش قابل توجهی خواهد یافت.

وی تاکید کرد: پرواز کرمانشاه به مشهد هم که عموما یک قشر خاص مسافر آن هستند، طبق اعلام نرخ جدید سازمان هواپیمایی کشور حداقل 800 تا 900 هزار و حداکثر یک میلیون و 700 تا یک میلیون و 800 هزار تومان برای یک مسافر آب می‌خورد که با این احتساب اگر یک خانواده چهار نفره قصد مسافرت به مشهد از طریق هوایی را داشته باشند، باید 12 میلیون تومان فقط بابت پول بلیط بدهند که با هزینه‌های جانبی همچون اسکان، باید 15 میلیون تومان برای این سفر هزینه کنند.

رئیس انجمن دفاتر گردشگری استان کرمانشاه یادآورشد: با این شرایط پیش بینی می‌کنم سفرهای هوایی در ایران حدود 70 درصد ریزش پیدا کند.

وی در ادامه گفت: سازمان هواپیمایی کشور مدعی است که اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی باعث می‌شود صندلی های هواپیما یکی در میان خالی بماند و از سوی دیگر بالا رفتن قیمت ارز منجربه افزایش این درصد از قیمت‌ها شده که در مقابل باید گفت، این اقدام سازمان هواپیمایی کشور که می‌خواهد هزینه‌های خدمات خود را از طریق فشار بر مردم جبران کند، مصداق” دست در جیب مردم کردن” است.

امیری اضافه کرد: افزایش 155 درصدی قیمت بلیط پروازهای داخلی یک اقدام غیرکارشناسی و غلط است که پیامدهای منفی آن به خود سازمان هواپیمایی هم باز می‌گردد، چرا که از این پس ریزش شدیدی در تعداد مسافرین هوایی خواهیم داشت.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه وزیر راه اعلام کرده که این قیمت گذاری‌ها هنوز قطعی نیست،  گفت: اگر این قیمت گذاری قطعی نیست، چرا روی سیستم اعمال شده و تمام پروازهای آبان از هم اکنون با نرخ‌های جدید هستند.

رئیس انجمن دفاتر گردشگری استان کرمانشاه به تاثیرات این تصمیم بر فعالیت دفاتر گردشگری هم اشاره کرد و گفت: دفاتر ما از هشت ماه پیش به واسطه شیوع بیماری کرونا منفعل شده بودند و اکنون با این شرایط وضعیتشان بدتر هم می‌شود.

وی گفت: طی چند ماه اخیر که حوزه گردشگری به رکود رفته بود، تلاش‌های زیادی کردیم با با برقراری پروازهای جدید کرمانشاه به کیش و قشم و … تحرک و پویایی را هم به حوزه گردشگری و هم به دفاتر خدمات مسافرتی به کما رفته باز گردانیم، اما این تصمیم گیری باعث می شود تلاش‌هایمان بدون نتیجه بماند و گردشگری مرده را باید اکنون دیگر دفن کنیم.

امیری در پایان خواستار ورود نمایندگان مجلس به این موضوع شد و گفت: امیدواریم نمایندگان مجلس و رسانه ها نسبت به این تصمیم غیرکارشناسی واکنش نشان دهند، چراکه عوارض منفی زیادی برای مردم و حوزه گردشگری دارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو