پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در جلسه تعیین نرخ بلیت هواپیما چه گذشت؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 338015 // // //


در جلسه تعیین نرخ بلیت هواپیما چه گذشت؟

یک مقام مطلع جزئیات جلسه بین مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری با انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی، در مورد افزایش قیمت بلیت را تشریح کرد.


در جلسه تعیین نرخ بلیت هواپیما چه گذشت؟

یک مقام مطلع جزئیات جلسه بین مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری با انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی، در مورد افزایش قیمت بلیت را تشریح کرد.یک مقام مطلع گفت: تاکنون دو جلسه بین مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری با انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی، در مورد افزایش قیمت بلیت هواپیما‌ها برگزار شده,، اما تاکنون به نتیجه‌ای منجر نشده است.
این مقام مطلع گفت:بدنبال اعلام افزایش بهای بلیت هواپیما از ابتدای آبان و مخالفت وزیر راه و شهرسازی با این مساله، دیروز و امروز دو جلسه بین مسئولان سازمان و انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی برگزار شده است، اما دو طرف به توافق و نتیجه‌ای نرسیده اند.
به گفته این مقام مطلع،  فردا هم قرار است جلسه سوم بین دو طرف برگزار شود.
گفتنی است؛ چند روز قبل انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: به دلیل اصرار ستاد ملی مبارزه با کرونا در فاصله گذاری اجتماعی در پرواز‌ها که در مخالفت با مصوبات ایکائو و یاتاست و همچنین افزایش شدید قیمت ارز در بازار آزاد و نپرداختن ارز نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی، از ابتدای آبان نرخ بلیت پرواز‌ها بر اساس نرخنامه جدید محاسبه خواهد شد.
اما روز گذشته وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت‌های هواپیمایی حق ندارند خودسرانه و به دلیل شرایط مالی، هزینه آن را به مردم تحمیل کنند.
این امر در حالی بیان شد که بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی که از سال 1394 به اجرا گذاشته شد، نرخ گذاری بلیت هواپیما از شمول اختیارات دولت منتزع و به شرکت‌های هواپیمایی بر اساس اصل عرضه و تقاضا واگذار شده بود.
انجمن شرکت‌های هواپیمایی هم بر اساس این مصوبه و بدنبال نوسانات شدید نرخ ارز و هزینه‌های شرکتها، در دو سال گذشته اقدام به تهیه نرخنامه‌ای از مسیر‌های مختلف پروازی و تهیه سقف و کف قیمتی هر شرکت کرده بود تا از دامپینگ و نرخ شکنی سایر شرکت‌ها جلوگیری شود و در چند نوبت این نرخنامه به روز رسانی شد، اما این بار با مخالفت شدید وزیر راه و شهرسازی، موضوع به جلسات تخصصی بین رئیس و معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری که تا دو ماه قبل، خود به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) رئیس انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی بود با اعضای این انجمن کشیده شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو