پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در شرایط سخت کنونی نباید افزایش قیمت بلیت هواپیما اعمال شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 338200 // // // //


در شرایط سخت کنونی نباید افزایش قیمت بلیت هواپیما اعمال شود

نماینده مجلس یازدهم درباره قیمت های جدبد بلیت هواپیما گفت: برخی تصمیم‌های دستگاه‌های اجرایی نتیجه‌ای جز برهم زدن ثبات و آرامش کشور به همراه ندارد.


در شرایط سخت کنونی نباید افزایش قیمت بلیت هواپیما اعمال شود

محمدصالح جوکار اظهار داشت: اعلام افزایش ۸۰ درصدی قیمت پروازهای داخلی که قرار است از اول آبان ماه شروع می‌شود شوک جدی به جامعه ما وارد کرده است. افزایش قیمت بلیت هواپیما سند ورشکستگی صنعت گردشگری است.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی از یک سو می‌گوید که این مساله لغو شده و قیمت‌های جدید اعتبار ندارند و از سوی دیگر دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از تعدیل در قیمت‌ها سخن می‌گوید.

جوکار این مساله را نشان دهنده بی ثباتی خواند و تأکید کرد: می‌گویند افزایش قیمت‌ها به دلیل افزایش قیمت ارز و بخشی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی به صورت ارزی است و دلیل دیگر نیز مصوبه ستاد مبارزه با کرونا صورت گرفته است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه ستاد از پیش وجود داشت، اما شرکت‌های هواپیمایی بدون توجه به این مصوبه، پروازها را به صورت کامل انجام می‌دادند، ادامه داد: دولت در شرایط سخت کرونایی کنونی نباید نرخ بلیت هواپیما را علیه مردم اعمال کند.

وی سفرهای هوایی را در سبد اکثر خانواده‌ها پایین عنوان کرد و گفت: گرچه سهم سفرهای هوایی در این سبد پایین است، اما مطمئناً بر سایر قیمت‌ها تأثیر گذاشته و افزایش قیمت برخی کالاها را به دنبال خواهد داشت و حتی احتمال افزایش قیمت بلیت ناوگان ریلی و زمینی وجود دارد.

جوکار اظهار داشت: گردشگری ما دچار رکود شده وبا چنین مسائلی مطمئناً سند ورشکستگی صنعت گردشگری به امضا می‌رسد.

وی درباره اقدامات نمایندگان مجلس برای جلوگیری از افزایش قیمت بلیت هواپیما گفت: هفته آینده این موضوع را در مجلس مطرح کرده و از وزیر می‌خواهیم پاسخگو باشد. این تصمیمات آنی قابل قبول نیست و موجب تشویش خاطر شهروندان خواهد شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو