پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 54 پرواز به صورت هفتگی در فرودگاه شهدای ایلام انجام می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 338205 // // //


54 پرواز به صورت هفتگی در فرودگاه شهدای ایلام انجام می‌شود

مدیر فرودگاه شهدای ایلام، گفت: به طور میانگین هفته‌ای 54 پرواز( رفت و برگشت) در فرودگاه شهدای ایلام به مقصد تهران توسط شرکت‌های هواپیمایی ماهان، آسمان، ایران ایر و زاگرس انجام می‌شود.


54 پرواز به صورت هفتگی در فرودگاه شهدای ایلام انجام می‌شود

محمدجواد یگانه مدیر فرودگاه شهدای ایلام ظهر امروز، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری  ۴۹ هزار مسافر از طریق فرودگاه ایلام با ۷۸۴ سورتی پرواز( نشست و برخاست) از طریق این فرودگاه به مقصد تهران و مشهد و بالعکس جابجا شده است.

وی افزود: به طور میانگین هفته‌ای 54 پرواز( رفت و برگشت)در فرودگاه شهدای ایلام به مقصد تهران  توسط شرکت‌های هواپیمایی ماهان، آسمان، ایران ایر و زاگرس انجام می‌شود.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام، گفت: همچنین روزانه بیش از 600 مسافر از طریق این فرودگاه جابجا می‌شود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته  یکسان است.

یگانه ادامه داد: تاکنون دستورالعمل افزایش نرخ بلیط هواپیما ابلاغ نشده است، در حال حاضر قیمت‌ها بر اساس نرخ قدیم اعمال می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت کاری 80 درصدی ترمینال جدید فرودگاه  ایلام، بیان داشت: در فاز اول و دوم برای ساخت این پروژه حدود 300 میلیارد ریال هزینه شده است و برای اتمام 100 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام، گفت: از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور، اعتبار مورد نیاز تامین شده است و تلاش پیمانکار مربوطه این است که تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل و به بهره برداری برساند.

وی افزود: ظرفیت ترمینال جدید شهدای ایلام شامل قسمت بار، ترانزیت و ترمینال عمومی ۱۲۰۰ مسافر است.

یگانه ادامه داد: ترمینال کنونی فرودگاه شهدای ایلام به مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ متر، ۴۵۰ نفر ظرفیت دارد که با بهره‌برداری ترمینال جدید این مکان به ترمینال پروازهای خارجی اختصاص خواهد یافت.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو