پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای اروپایی بیشتر می‌شود؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 338235 // // //


پروازهای اروپایی بیشتر می‌شود؟

با گذشت حدود هشت ماه از شیوع ویروس کرونا و از سرگیری برخی پروازهای مسافری خارجی، به نظر می‌رسد طی روزها و هفته آتی پروازهای اروپایی ایرلاین‌های ایرانی البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشترک افزایش پیدا کند.


پروازهای اروپایی بیشتر می‌شود؟

پس از گذشت حدود هشت ماه از شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور و در پی لغو شدن و از سرگیری پروازهای مسافری خارجی ایرلاین‌های داخلی در همین بازه‌ زمانی، هر هفته خبری درباره مقاصد جدیدخارجی برای پروازهای خارجی منتشر می‌شد و نهایتا ترکیه پس از ماه‌ها کش و قوس و لغو چند باره پروازهای تهران – استانبول به برقراری آن به صورت یکی دو پرواز در روز رضایت دادند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده اگر شیوع ویروس کرونا اجازه بدهد طی هفته جاری و هفته بعد چند مقصد جدید نیز به پروازهای خارجی ایران اضافه خواهد شد که اتفاقا چندین مقصد در این میان به پروازهای خارجی برمی‌گردد.

البته آخرین خبر درباره رایزنی کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه با قائم مقام وزیر حمل ونقل و رئیس سرویس فدرال حمل ونقل هوایی روسیه در زمینه عادی سازی پروازها بین تهران و مسکو بود و به نظر می‌رسد مقصد یکی از پروازهای اروپایی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی روسیه باشد.

البته طی روزهای گذشته تورج دهقانی زنگنه رییس سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این باره گفت: پروازهای خارجی و اروپایی در حال انجام است و به تدریجد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: همچنین در مورد پرواز به ترکیه، روزانه ۲ پرواز ایران به ترکیه و ۲ پرواز هم ترکیش ایرلاین به ایران پرواز دارد. در این خصوص اگر مذاکرات به نتیجه برسد، هفته آینده تعداد پروازها افزایش پیدا خواهد کرد. پرواز به عراق هم قطع شده بود اما یک مجوز برای العراقیه صادر شد تا بتواند اتباع عراقی که در ایران هستند را به این کشور منتقل کند و به دنبال این هستیم که در آینده‌ای نزدیک به شرکت های ایرانی هم مجوز داده شود تا پروازهای خارجی به عراق را انجام دهند.

یک مقام مسئول درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی گفت: مذاکرات بسیاری با کشورهای خارجی به ویژه کشورهای اروپایی در حال انجام است و به محض اینکه مقصد بعدی هواپیماهای مسافری ایرانی مشخص شود آن را اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: مسلما تا هفته آینده نتیجه چندین مذاکره مشخص می‌شود و پس از نهایی شدن توافق‌های صورت گرفته آن را اعلام می‌کنیم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو