پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه سریال ورود هواپیماهای چند ساله امبرائر به کشور/ ۴ فروند وارد ایران شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 338391 // // //


ادامه سریال ورود هواپیماهای چند ساله امبرائر به کشور/ ۴ فروند وارد ایران شد

چهار فروند هواپیمای امبرائر ساخت برزیل در حالی در سکوت وارد ایران شد و در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است که به نظر می رسد سریال تکراری ورود هواپیماهای امبرائر ۱۶ ساله به کشور ادامه دارد.


ادامه سریال ورود هواپیماهای چند ساله امبرائر به کشور/ ۴ فروند وارد ایران شد

ورود ۴ فروند هواپیمای امبرائر ساخت برزیل روز گذشته در حالی وارد ایران شده و در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است که هنوز اطلاعی از کشور مبدا در دست نیست همچمین  هنوز مشخص نیست که این ۴ فروند هواپیما قرار است به کدام ایرلاین ایرانی به فروش برسد؟

مشخصات هواپیمای امبرائر ERJ-۱۴۵ جدید به کشور
بنابراین گزارش، دو فروند امبرائر ERJ-۱۴۵ با رجیسترهای EY-۳۰۵ و EY-۳۰۶ و سن تقویمی ۱۶ سال چندی پیش وارد کشور شدند و ۱۰ روز پیش یک فروند آن به مهرآباد منتقل شد. این هواپیماها پیش از این با رجیسترهای ZS-MIB و ZS-MIF متعلق به Badr Airlines سودانی بودند.

چیدمان این هواپیماها همچون سایر امبرائرهای موجود بصورت ۵۰ صندلی اکونومی است

این هواپیماها در سال ۲۰۰۴ به سفارش Chautauqua Airlines تولید شدند و ۱۱ سال بعد به Shuttle America فروخته شدند. در نهایت پس از ۳ سال به ایرلاین آفریقایی Sahara African Aviation و پس از آن در تاریخ ۱۰/۰۴/۲۰۱۹ رجیستر ملکی Badr Airlines را به خود گرفتند. چیدمان این هواپیماها همچون سایر امبرائرهای موجود بصورت ۵۰ صندلی اکونومی است.

شایان ذکر است علاوه بر دو فروند امبرائر ERJ-۱۴۵ با رجیسترهای EY-۳۰۵ و EY-۳۰۶ ذکر شده تعداد امبرائرهای بیشتری وارد ایران شده‌اند.

براساس اطلاعات دریافتی دو فروند امبرائر ERJ-۱۴۵ دیگر به رجیسترهای T۷-۱۴۵ و ZS-MIS نیز به ترتیب ۱۲ و ۲ روز پیش وارد ایران شده اند. این دو فروند نیز ۱۶ سال سن تقویمی دارند. ZS-MIS از طریق Badr Airlines و T۷-۱۴۵ با مالکیت سابق یک شرکت خصوصی وارد شدند. آیا سریال ورود امبرائرهای ۱۶ ساله ادامه دارد؟

خانواده امبرائر ئی-جت ( Embraer E-Jet family) معروف به ئی-جت (E-Jet) خانواده‌ای از هواپیماهای جت نسبتاً کوچک مسافربری دو موتوره برزیلی هستند که در شرکت امبرائر طراحی شده و تولید می‌شوند. نخستین پرواز امبرائر-۱۷۰ در ۱۹ فوریه ۲۰۰۲ صورت گرفت. ۹۹۸ فروند از این هواپیماها تا پایان سال ۲۰۱۳ ساخته شده‌اند. مدل امبرائر ۱۷۰ (ئی‌آرجی-۱۷۰) این هواپیما به قیمت ۲۸، ۵ میلیون دلار و مدل بزرگتر امبرائر ۱۹۵ به قیمت ۴۷ میلون دلار به فروش می‌رسند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیل بازار


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو