پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه پارس آباد قدرت استراتژیک در شمال ایران ارتقا بخشیده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 338397 // // //


فرودگاه پارس آباد قدرت استراتژیک در شمال ایران ارتقا بخشیده است

فرماندار شهرستان پارس آباد فعالیت فرودگاه پارس آباد را عامل تقویت کننده قدرت استراتژیک و اعمال حاکمیت برای امنیت پایدار کشور عنوان کرد و گفت : دسترسی سریع شمالی ترین نقطه کشور باعث حضور مقامات عالی کشور در سال اخیر و افزایش سرعت توسعه و رشد اقتصادی سیاسی و امنیتی گردیده است.


فرودگاه پارس آباد قدرت استراتژیک در شمال ایران ارتقا بخشیده است

ابراهیم امامی فرماندار پارس آباد قبل از ظهر امروز در نشست با مدیرکل فرودگاه های استان  اردبیل وجود ظرفیت های جدید و تولد محورهای جدید اقتصادی و جاذبه سرمایه گذاری و تغییر الگوی کشت و جاذبه اقتصادی ویژه موجود در شهرستان را یکی از دلایل استقبال از پروازهای فرودگاه پارس آباد عنوان کرد و گفت: پرواز های موجود پاسخگویی  افزایش سطح تقاضا برای پروازهای پارس آباد نبوده و نیازمند افزایش تعداد پروازها در این فرودگاه می باشیم

وی فرودگاه پارس آباد را محور توسعه جهشی استان اشاره کرد و توضیح داد: شهرستان پارس آبادمغان  در حال تبدیل شدن به عنوان مرکز ثقل اقتصادی استان اردبیل و کشور می باشد و نقش فرودگاه در شهرستان برای پشتیبانی از این جهش بزرگ اقتصادی بسیار کارآمد خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان پارس آباد   با اشاره به جهش تولید محصولات صادرات محور در گلخانه ۱۶۰۰ هکتاری و اراضی پایاب سد خداآفرین در افقی نزدیک وی تصریح کرد توسعه حمل و نقل ترکیبی با محوریت حمل و نقل هوایی عامل تقویت کننده این جهش تولیدی در شمال کشور خواهد بود.

مدیر کل فرودگاههای استان اردبیل از افزایش چشمگیر استقبال از پروازهای فرودگاه پارس آباد خبر داد و گفت هر چند تعداد پروازها از ۴۲ به ۹۲ پرواز در شش ماهه اول افزایش داشته اما آمار مسافران با رسیدن به ۲۱۸۳ نفر در شش ماهه اول رکود های جدیدی را به ثبت رسانده .

فخرالدین هاشمی از گرفتن قول افزایش یک پرواز دیگر در هفته خبر داد و افزود: کشش تقاضا برای پروازهای فرودگاه پارس آباد عاملی برای بررسی  افزایش پروازها در طول هفته است واظهارداشت: در صورت ادامه دار تقاضا مسافران برای پروازها، برقراری پروازها در تمامی ایام هفته نیز توجیه خواهد داشت.

مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل از اجرای طرح جامع فرودگاه پارس آباد خبر داد و افزود:  سال آینده دو ساختمان مطالعه و احداث خواهد شد.

هاشمی همچنین از تکمیل ترمینال و محوطه فرودگاه تا ماههای آتی خبر داد و گفت برای تکمیل این بخش از پروژه بهسازی ترمینال بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و در راه فجر با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهد شد.

مدیرکل فرودگاههای استان اردبیل از محول شدن احداث جایگاه سوخت به شرکت فرودگاههای کشور با مذاکرات استاندار اردبیل در دیدار با مدیر عامل این شرکت خبر داد و گفت: احداث جایگاه در برنامه اداره کل فرودگاههای استان اردبیل قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج فرودگاه پارس‌آباد مغان یکی از  قدیمی‌ ترین فرودگاه کشور و استان اردبیل  در سال ۱۳۵۲ تأسیس و در سال ۱۳۸۱ از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبرگزاری موج


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو