پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فیلم| پاراگلایدرسواری وزیر ارتباطات در شرایط قرمز کرونا + انتقادات

تاریخ خبر: // کد خبر: 338399 // // // // خبر مهم


فیلم| پاراگلایدرسواری وزیر ارتباطات در شرایط قرمز کرونا + انتقادات

محمدجواد جهرمی روز جمعه ۱۱ مهرماه ۱۳۹۹ و در شرایط قرمز کرونا با سفر تفریحی به شهرستان خوانسار به پاراگلایدرسواری بر فراز آسمان این شهرستان پرداخت.


فیلم| پاراگلایدرسواری وزیر ارتباطات در شرایط قرمز کرونا + انتقادات

امروز فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات روز جمعه ۱۱ مهرماه ۱۳۹۹، در سفر به شهرستان خوانسار به پاراگلایدرسواری در آسمان این شهرستان پرداخته است.

تفریح لاکچری وزیر جوان در شهرستانی که چندین هفته است آمارهایش نشان از وضعیت قرمز و حاد کرونا دارد، واکنش و اعتراض فعالان فضای مجازی را به دنبال داشت.

وضعیت کرونا در استان اصفهان و به ویژه شهرستان خوانسار به حدی نامساعد است که ماه گذشته محمود مسلم زاده فرماندار خوانسار از تمامی مهمانان، گردشگران و به‌ویژه مردم خوانساری مقیم اقصی‌ نقاط کشور تقاضا کرده بود که با توجه به قرمز بودن وضعیت شهرستان در دو ماه گذشته، امسال از سفر به خوانسار خودداری کنند؛ همچنین تعزیه‌خوانی قودجان خوانسار که با ۳۰۰ سال قدمت، بزگترین آیین تعزیه‌خوانی محسوب می‌شود نیز به دلیل بیماری کرونا لغو شد.

اعتراضات به عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها به وضعیت آنتن‌دهی و سرعت اینترنت محدود نشده و این وزارت معترضانی در میان کارمندان خود هم دارد.

روز شنبه ۱۲ مهرماه گروهی از کارکنان شرکتی مخابرات ایران مانند شرکت‌های خدمات اول، شسکام و شرکت‌های محلی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان مقابل ساختمان وزارت ارتباطات تجمع کرده و دریافت حداقل دستمزد با وجود انجام کارهای تخصصی را مهم‌ترین مطالبه خود خواندند، این کارکنان مخابرات سعی کردند خواسته‌های صنفی خود را با پلاکاردهایی در دست و سر دادن شعار به گوش مسؤولان این وزارتخانه برسانند.

پاراگلایدرسواری یک مسؤول دولتی بر فراز آسمان شهرستان و کشوری که مردمانش در شدیدترین فشارهای اقتصادی هستند، کادر درمانش چندین ماه است جهادی با کرونا مقابله می‌کنند و دانشجویانش برای شرکت در کلاس‌های مجازی مجبور به ایستادن بر قله تپه‌ و کوه‌های روستا هستند، تنها نمکی بر روی زخم بوده و توجیه دیگری ندارد.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز با انتقاد از آذری جهرمی برای تفریح لاکچری در مناطق کوهستانی و پرواز با چتر گفت: این اقدام وزیر پاشیدن نمک بر زخم مردم است.

ولی اسماعیلی، نماینده گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازگشایی مدارس و تدریس از طریق فضای مجازی و سامانه «شاد» به دلیل کرونا، گفت: در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان به دلیل نداشتن تلفن همراه و آنتن دهی ضعیف تلفن در مناطق مختلف، نمی توانند از طریق سامانه شاد در کلاسهای درس شرکت کنند.

وی تاکید کرد: طبق بررسی های انجام شده حداقل دسترسی ۳۰ درصد دانش آموزان مناطق محروم از دسترسی به پوشش آنتن موبایل محروم هستند و با اختلالات روزانه اینترنت مواجه می شوند.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: سردرگمی دانش آموزان و خانواده‌ها در استفاده از «شاد»؛ روز به روز افزایش می یابد و خانواده ها مرتب به ما نمایندگان هم مراجعه حضوری دارند و هم تماس تلفنی و خواستار رفع این مشکلات می شوند.

اسماعیلی تاکید کرد: محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بجای حل این مشکلات در حال تفریح لاکچری و پرواز با چتر در مناطق کوهستانی است.

وی افزود: واقعا جای تاسف دارد که بجای انجام وظایف خود، در حال فیلمبرداری از سفر تفریحی لاکچری است و با افتخار هم این فیلم ها را منتشر می کند.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا ما در مجلس از وزیر به دلیل مشکلات آنتن دهی در مناطق مختلف و عدم استفاده از سامانه شاد از سوی دانش آموزان، سوال خواهیم کرد، گفت: وزیر باید به مجلس پاسخگو باشد.

اسماعیلی این اقدام وزیر را پاشیدن نمک بر زخم مردم دانست و به وی توصیه کرد که نمک بر زخم مردم نپاشد.

ویدئوی پاراگلایدرسواری وزیر ارتباطات در شرایط قرمز کرونا را ببینید:
منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز / بولتن نیوز

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو