پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چالش نرخ هواپیما و آژانس‌داران

تاریخ خبر: // کد خبر: 338448 // // // //


چالش نرخ هواپیما و آژانس‌داران

ادامه تعطیلی موزه‌ها در تهران، یافته‌های جدید در تخت جمشید، شوک شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌های مسافرتی و درگذشت کارمندان وزارت میراث فرهنگی از جمله خبرهای میراث فرهنگی در این هفته بود.


چالش نرخ هواپیما و آژانس‌داران

این هفته از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر رسید که سند تنظیمی برای ساماندهی گردشگری جنگل‌ها و سواحل کشور بررسی شد.

جلسه مربوط به بررسی این طرح، این هفته با حضور مسئولان معاونت گردشگری وزارتخانه برگزار شد و زاهد شفیعی مدیر کل آموزش گردشگری بیان کرد چارچوب کلی این طرح با اولویت سواحل مکران در قالب چارچوب سیاستگذاری، مدیریت و حفاظت از جنگل‌ها با رویکرد گردشگری تهیه و برای سیر مراحل تصویب با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: این طرح با مشخص کردن خطوط سیاستی بر اساس مداخلات اصلی حوزه گردشگری در نواحی ساحلی و جنگل‌ها به عنوان پایه و مبنای اجرای برنامه‌های گردشگری منطبق با شاخص‌های توسعه پایدار و رویکرد افزایش بهره‌وری تدوین شده است.

در این هفته همچنین با ابلاغ گران شدن نرخ بلیت هواپیماها، آژانس‌های مسافرتی به شدت از این موضوع ناراحت بودند. اعلام می‌کردند که کرونا ضربه آخر توسط شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌های مسافرتی وارد شد. آنها با افزایش قیمت بلیت هواپیما می‌خواستند سوبسیدی که دولت باید به آنها می‌داد را از مردم بگیرند. در حالی که افزایش ۱۵۰ درصدی نرخ بلیت هواپیماها اصلاً منصفانه نبود. درباره این موضوع درصدی از نمایندگان مجلس اظهار نظر کردند و آن را غیرمنصفانه دانستند. وزیر راه اعلام کرد این افزایش قیمت انجام نخواهد شد. با این وجود تصویر این تصمیم ناگهانی همچنان روی قیمت‌ها وجود دارد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو