پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سرنوشت و زمان بهره‌برداری نهایی فرودگاه گناباد مشخص شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 338471 // // //


سرنوشت و زمان بهره‌برداری نهایی فرودگاه گناباد مشخص شد

فرماندار گناباد در مورد زمان بهره‌برداری نهایی از فرودگاه این شهرستان توضیحاتی داد.


سرنوشت و زمان بهره‌برداری نهایی فرودگاه گناباد مشخص شد

حامد قربانی اظهار داشت: شهرستان گناباد در برگزاری مراسمات دهه اول و دوم محرم و ماه صفر موفق بوده و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته که امسال امکان مشرف نشدن به حرم امام رضا(ع) در روز شهادت وجود ندارد از برنامه‌های مناسبی در سطح شهرستان استفاده شود.

وی با اشاره به ایثارگری‌های کادر درمان بیان داشت: بهترین کمک به این عزیزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است؛ به عنوان مثال در شهرستان 5 هزار نیروی کارمند داریم که هرکدام به چند نفر آموزش دهند جمعیت زیادی با این ویروس درگیر نخواهند شد.

فرماندار گناباد عنوان کرد: میزان استفاده از ماسک در شهرستان تا 60 درصد کاهش یافته و پرسنل ادارات موظف به استفاده از ماسک هستند و ارائه خدمات به ارباب رجوع در صورت عدم استفاده از ماسک نباید صورت گیرد.

قربانی تاکید کرد: بر اساس ابلاغی که به دستگاه‌های اجرایی شهرستان صورت گرفته برگزاری هرگونه همایش و اجتماع در گناباد ممنوع است و تنها با مجوز از ستاد پیشگیری از کرونا شهرستان امکان برگزاری خواهد بود.

وی در زمینه برگزاری کلاس‌های درسی بیان داشت: تاکیدی بر حضوری برگزار شدن کلاس‌ها نداریم و در حال حاضر کلاس‌های درس در شهرستان به هر دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار و در صورت مشاهده مورد مشکوک، کلاس و مدرسه تعطیل خواهد شد.

فرماندار گناباد اظهار داشت: انجام برخی اقدامات از سوی هیئت‌های مذهبی می‌تواند الگویی برای هیئات دیگر باشد، به عنوان مثال هیئت انصارالمهدی گناباد با جمع‌آوری نذورات مردم در دهه اول محرم مبلغ 220 میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی گناباد جهت خرید وینتیلاتور داشته‌اند.

قربانی افزود: هزینه زیادی برای بیماران کرونایی صورت می‌گیرد که با پیشگیری می‌تواند این هزینه در حوزه‌های مختلف صورت گیرد که برای هر تست کرونا 500 هزار تومان هزینه صورت می‌گیرد که در این شهرستان بیش از 4 هزار تست صورت گرفته که هزینه زیادی می‌شود.

فرماندارگناباد با اشاره تعطیل نشدن پروژه های عمرانی در این شهرستان بیان داشت: پروژه راه‌آهن گناباد 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاکنون 54 میلیارد تومان برای این بخش هزینه شده و پروژه فرودگاه گناباد نیز پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم در دهه فجر به بهره برداری برسد.

قربانی ثبت ملی سفال روستای مند گناباد را از اقدامات ارزشمند در این مدت دانست و بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای ساخت بازار دائمی سفال مند گناباد در این منطقه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: پروژه های عمرانی دیگری مانند ساخت بخش سوختگی بیمارستان علامه بهلول و گازرسانی به 5 روستای شرقی بخش کاخک در دست اقدام است و پروژه آریا سیلیس گناباد نیز 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار گناباد در خصوص کمک به صنایع آسیب دیده از کرونا بیان داشت: بیش از 11 میلیارد تومان تسهیلات به آسیب دیدگان کرونا پرداخت شده و تعداد دیگری نیزجهت پرداخت تشکیل پرونده صورت گرفته و از معدود شهرستان‌هایی هستیم که کمترین میزان اخراج کارگر داشته‌ایم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو