پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری

تاریخ خبر: // کد خبر: 338558 // // // //


نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری

استاندار آذربایجان غربی از تغییر نام فرودگاه ارومیه خبر داد و گفت: با توجه به درخواست صورت گرفته و موافقت وزیر راه و شهرسازی، فرودگاه ارومیه به نام شهید باکری نامگذاری شد.


نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری

محمدمهدی شهریاری در بازدید از نصب سامانه کمک ناوبری فرودگاه شهید باکری ارومیه در با بیان اینکه پاسداشت نام و یاد شهدا یکی از وظایف اصلی مسئولان است افزود: نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری یکی از درخواست‌های مردم و مسئولان بوده است.

وی افزود: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی این درخواست بار دیگر مطرح شد که با موافقت صورت گرفته، فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری نامگذاری شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان غربی در این بازدید گفت: پس از اجرای عملیات فوندانسیون از اواسط مرداد ماه سال جاری کارهای اصلی سایت از جمله نصب کانترپوزها، اجرای عملیات سیویل ورک آغاز و ظرف شش هفته پیشرفت پروژه به ۸۰ در صد رسیده است که حدود دو هفته از برنامه زمان بندی جلوتر است.

محمد علی نائل قراملکی با اشاره به اینکه برای نصب این سیستم ۲۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود اظهار امیداوری کرد: ظرف یک ماه آینده عملیات نصب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری فرودگاه ارومیه به پایان خواهد رسید و سیستم آماده عملیات وارسی پروازی جهت تأیید عملکرد آن خواهد شد.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده با مرکز وارسی پروازی تا دو ماه آینده بعد از نصب نهایی دستگاه، وارسی پروازی انجام خواهد شد تا سامانه جدید کاملاً عملیاتی و آماده سرویس دهی به پروازها شود. این سامانه در دو بخش هوایی و طرح تقرب فرودگاه شهید باکری ارومیه سرویس ناوبری هوایی ارائه خواهد داد.

این سامانه یکی از پیشرفته‌ترین و بروز ترین سامانه‌های کمک ناوبری موجود در سطح کشور بوده که با ارسال اطلاعات همزمان موقعیت هواپیما را در آسمان نسبت به شمال مغناطیسی تعیین و فاصله هواپیما تا فرودگاه مقصد را مشخص می‌کند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو