پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تولید پهپاد خودران توسط چین با برد هزار کیلومتر

تاریخ خبر: // کد خبر: 338561 // // //


تولید پهپاد خودران توسط چین با برد هزار کیلومتر

چین در جریان برگزاری همایش جهانی پهپادها در شنزن، تولیدات دوربرد و قدرتمند تازه ای را در معرض دید علاقمندان قرار داده که برای حمل انواع کالا قابل استفاده هستند.


تولید پهپاد خودران توسط چین با برد هزار کیلومتر

 یکی از این پهپادهای خودران دوربرد، V۴۰۰ Albatross نام دارد که قادر به حمل حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم بار در فواصل طولانی است. پهپاد تمام برقی مذکور می‌تواند این حجم از بار را برای مسافتی ۳۰۰ کیلومتری حمل کند. مدل هیبریدی این پهپاد می‌تواند ۱۰۰ کیلوگرم بار را تا مسافتی حداکثر هزار کیلومتری حمل کند که در نوع خود بی سابقه است.

نشست و برخاست پهپادهای یادشده به صورت عمودی صورت می‌گیرد و آنها با تغییراتی در قالب تاکسی هوایی نیز قابل استفاده خواهند بود. شش پره بزرگ برای تسهیل حرکت بر روی این پهپادها نصب می‌شود. همچنین طول بال این پهپاد هم به ۹ متر می‌رسد. یک بال کوچک‌تر نیز در جلوی این پهپاد قرار دارد.

وزن این پهپاد به علت استفاده از کامپوزیت‌های کربنی حدود ۳۰۰ کیلوگرم است. پهپاد یادشده می‌تواند بدون نیاز به دخالت اپراتور به سمت مقصد مشخص شده پرواز کند. قابلیت شناسایی سریع موانع و سازگاری با شبکه‌های نسل چهارم و پنجم تلفن همراه و حسگرهای متعدد از جمله مزایای این پهپاد برقی است.

از این محصول می‌توان برای انواع فعالیت‌های لجستیکی، مأموریت‌های شناسایی و امدادرسانی به خصوص به نواحی کوهستانی و دورافتاده بهره گرفت.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو