پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای فرودگاه پارس‌آباد مغان افزایش می‌یابد

تاریخ خبر: // کد خبر: 338578 // // //


پروازهای فرودگاه پارس‌آباد مغان افزایش می‌یابد

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل از افزایش چشمگیر استقبال از پروازهای فرودگاه پارس‌آباد و تلاش برای افزایش یک پرواز دیگر در هفته این فرودگاه خبر داد.


پروازهای فرودگاه پارس‌آباد مغان افزایش می‌یابد

فخرالدین هاشمی در نشست با فرماندار پارس‌آباد مغان اظهارداشت: هر چند تعداد پروازها از ۴۲ به ۹۲ پرواز در نیمه نخست امسال افزایش یافته اما آمار مسافران با رسیدن به ۲ هزار و ۸۱۳ نفر رکودهای جدیدی را به ثبت رسانده است.

وی افزود: کشش تقاضا برای پروازهای فرودگاه پارس‌آباد عاملی برای بررسی افزایش پروازها در طول هفته است و در صورت ادامه‌دار بودن تقاضای مسافران برای پروازها، برقراری پروازها در تمامی ایام هفته نیز توجیه خواهد داشت.

مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل از اجرای طرح جامع فرودگاه پارس‌آباد خبر داد و افزود: سال آینده ۲ ساختمان  در این فرودگاه مطالعه و احداث خواهد شد.

هاشمی همچنین به تکمیل ترمینال و محوطه فرودگاه تا ماه‌های آتی اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این بخش از پروژه بهسازی ترمینال بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و در دهه فجر با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهد شد.

او تشریح کرد: احداث جایگاه سوخت به شرکت فرودگاه‌های کشور محول شده و احداث جایگاه در برنامه اداره کل فرودگاه‌های استان اردبیل قرار گرفته است.

فرماندار پارس‌آباد مغان نیز وجود ظرفیت‌های جدید و تولید محورهای جدید اقتصادی و جاذبه سرمایه‌گذاری و تغییر الگوی کشت و جاذبه اقتصادی ویژه موجود در شهرستان را یکی از دلایل استقبال از پروازهای فرودگاه این منطقه دانست و گفت: پرواز های موجود پاسخگوی افزایش سطح تقاضا برای پروازها نبوده و نیازمند افزایش تعداد پروازها هستیم.

ابراهیم امامی افزود: فرودگاه پارس‌آباد محور توسعه جهشی استان است ، پارس‌آباد مغان در حال تبدیل شدن به عنوان مرکز ثقل اقتصادی استان اردبیل و کشور است و فرودگاه برای پشتیبانی از این جهش بزرگ اقتصادی بسیار کارآمد خواهد بود.

او همچنین با اشاره به جهش تولید محصولات صادرات محور در گلخانه ۱۶۰۰ هکتاری و اراضی پایاب سد خداآفرین در افقی نزدیک تصریح کرد: توسعه حمل و نقل ترکیبی با محوریت حمل و نقل هوایی عامل تقویت کننده این جهش در شمال کشور است.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو