پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دلایل تعطیلی عملیات اجرایی پروژه فرودگاه دهدشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 338714 // // //


دلایل تعطیلی عملیات اجرایی پروژه فرودگاه دهدشت

معارض محلی و عبور خط فشاری قوی برق، مهم‌ترین معضل پروژه باند اضطراری فرودگاه دهدشت است.


دلایل تعطیلی عملیات اجرایی پروژه فرودگاه دهدشت

پژمان نیک‌اقبالی مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، آخرین وضعیت و دلایل تعطیلی پروژه باند اضطراری فرودگاه دهدشت را تشریح کرد. نیک اقبالی با اشاره به اینکه اصل قضیه که مشخص کردن محل ایمن برای انتخاب محل فرودگاه بوده انجام شد و قسمت عمده زمین و 90درصد زمین ها منابع ملی است ولی در قسمت های معارضاتی هست که مردم ادعا دارند زمین ها شخصی است ومشکل معارض ها هنوز حل نشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به دپو قطعات پیش ساخته جهت اجرای دیوارکشی در اداره راه و شهرسازی کهگیلویه بیان کرد:اگر معارض پروژه از طریق فرماندار ومسئولان محلی حل شود ما آمادگی داریم به زودی عملیات محصور کردن این باند را شروع کنیم.
وی در خصوص تخصیص اعتبار جدید به این پروژه بیان کرد: در سال 99بودجه به صورت سرجمع به بخشی از فرودگاه های کشور تخصیص داده شد که البته هنوز سهم دهدشت مشخص نشده است و امیدواریم با چانه زنی مبلغ قابل توجهی جذب شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان، مهم‌ترین مشکل اصلی و قابل تأمل فرودگاه دهدشت این است که جدیداً خط انتقال برق فشار قوی به سمت شهر سوق در این محدوده عبور می کند و علی‌رغم اینکه ما با حساسیت بالا داریم این موضوع را پیگیری می کنیم ولی تداخلی بین محل نصب پایه فشار قوی و فرودگاه دهدشت وجود دارد.
نیک اقبالی افزود: ما از استاندار محترم و معاون عمرانی استانداری و از فرماندار و مسئولان استانی می‌خواهیم کمک کنند چون هر جایی را ما نمی توانیم برای فرودگاه در نظر بگیریم ولی پایه برق فشار قوی را می‌توان با یک مقدار جانمایی از مسیرهای دیگر انتقال دهیم.
مدیرکل راه و شهرسازی عبور پایه های برق فشار قوی در محل زمین فرودگاه دهدشت (باند اضطراری) را به عنوان معضل اصلی این پروژه دانست.
به گزارش کبنا از کهگیلویه بزرگ، باند اضطراری فرودگاه دهدشت در شهریور 98 کلنگ‌زنی شد که اعتبار اولیه آن 40 میلیارد ریال بوده است. این باند اضطراری در زمینی به مساحت 204 هکتار در نزدیکی روستای چنگلوا جانمایی و قرار است اجرا شود. به نظر می رسد مشکل معارضین در پروژه‌های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد این بار در فرودگاه دهدشت به زمین نشسته به طوری که در سال گذشته تعدادی از معارضین اقدام به کاشت زمین فرودگاه کردن و از اجرای طرح ممانعت شد تا علاوه بر این و ‌مشکل عبور خط فشارقوی برق موجب شده که این پروژه هم به پروژه‌های فرسایشی در کهگیلویه تبدیل شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت کبنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو