پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام ۱۱ سورتی پرواز امدادی توسط اورژانس هرمزگان در نیمه اول سال

تاریخ خبر: // کد خبر: 338950 // // //


انجام ۱۱ سورتی پرواز امدادی توسط اورژانس هرمزگان در نیمه اول سال

مدیرعامل هلال‌احمر هرمزگان گفت: امدادگران هلال‌احمر در طول شش‌ماهه اول سال جاری ۲۱۸مورد عملیات امدادی انجام داده و ۱۱۷ نفر از مصدومان حوادث جاده‌ای را نجات داده‌اند.


انجام ۱۱ سورتی پرواز امدادی توسط اورژانس هرمزگان در نیمه اول سال

مختار سلحشور در تشریح عملیات‌های امداد و نجات دریایی و جاده‌ای بیان داشت: تیم‌های امدادی مستقر در پایگاه امداد جاده‌ای و دریایی جمعیت هلال احمر استان در محورهای مواصلاتی استان در طول شش ماهه اول سالجاری ۲۱۸ مورد عملیاتی امدادی انجام داده و ۱۱۷ نفر از مصدومان حوادث جاده‌ای نجات داده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد عملیات ؛۸۶ مورد عملیات امداد جاده‌ای بوده که نجاتگران پایگاه‌های امداد جاده‌ای مستقر در محورهای مواصلاتی به محل حادثه اعزام شده و ضمن مداوای سرپایی ۲۸ نفر از مصدومان حوادث در سر صحنه تصادف ۸۹ نفر از زخمی‌های حوادث جاده‌ای را بعد از انجام اقدامات و کمک‌های اولیه و تثبیت حالشان توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک ترین مراکز درمانی جهت ادامه درمان اعزام کرده اند.

سلحشور گفت: در طول شش ماهه اول سالجاری نجاتگران هلال احمر به حوادث متعدد و متنوعی از خدمات شهری، دریایی، ساحلی، زلزله، سیل و آبگرفتگی، خدمات حضوری، صنعتی و کارگاهی و کوهستان رسیدگی کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به پرواز بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به برخی حوادث گفت: بالگرد هلال احمر در طول شش ماه نخست سال جاری ۱۱ سورتی پرواز امدادی داشته است.

وی با اشاره به بهره گیری از خودروهای نجات در عملیات‌های امدادی گفت: با استفاده از تجهیزات خودروهای نجات بالغ بر ۱۰ عملیات حج رهاسازی مصدومان گرفتار در تصادفات انجام شده است.

سلحشور زمان اطلاع از حوادث تا رسیدن نیروهای امدادی به سر صحنه حوادث را ۱۳ دقیقه عنوان کرد و افزود: با حفظ آمادگی و توان افزایی نیروهای پایگاه‌های امداد جاده‌ای درصدد کاهش این زمان هستیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو