پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | یک بام و دو هوای ممنوعیت سفر به مشهد/ سفرهای هوایی و ریلی کرونا ندارد؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 338951 // // //


یک بام و دو هوای ممنوعیت سفر به مشهد/ سفرهای هوایی و ریلی کرونا ندارد؟

ممنوعیت سفر به مشهد در این شرایط سیاست مفیدی بود اما پارادوکس ماجرا روان‌بودن تردد به شمت این کلانشهر از طریق هواپیما و قطار است.


یک بام و دو هوای ممنوعیت سفر به مشهد/ سفرهای هوایی و ریلی کرونا ندارد؟

چند روز قبل بود که ممنوعیت سفر به مشهد (از طریق حمل‌و‌نقل جاده‌ای) در ایام پایانی ماه صفر در کنار 4 کلانشهر دیگر ابلاغ شد. در نگاه اول این مسئله بسیار مفید بود زیرا این روزها مشهدمقدس با شیوع مجدد کرونا روبرو شده و وضعیت این کلانشهر از نظر شیوع این ویروس منحوس قرمز است و به نوعی بیماری عود کرده است.

آستان قدس رضوی نیز مطابق این مسئله بلافاصله با صدور اطلاعیه‌ای از زائران و مجاوران خواست در این شرایط زیارت مجازی و زیارت از راه دور حرم منور رضوی را در دستور کار قرار دهند. در اطلاعیه آستان قدس آمده بود:

زیارت مضجع نورانی علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء به‌ویژه در ایام خاص دهه آخر ماه صفر توفیق ارزشمندی است که همه ارادتمندان حضرت مشتاق آن هستند و حضور خیل عظیم زائران ارجمند در قالب هیئات مذهبی، گروه های زیارتی و زائران پیاده در سال های گذشته موید این موضوع است.

در سال جاری با توجه به شرایط خاص به وجود آمده به واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا، آستان قدس رضوی سعی کرد، ضمن خدمت برای تکریم زائران عزیز و حضور همه جانبه در رزمایش مواسات، با ایجاد بسترهای گوناگون ارتباطی در رسانه‌های ملی، بین المللی و فضای مجازی، شرایط بهره مندی همه مشتاقان از انوار معنوی این آستان مقدس را در سراسر عالم فراهم نماید؛ هرچند خود بر این امر واقفیم که اثرات و برکات زیارت حضوری با هیچ اقدام دیگری جبران نخواهد شد.

در ایام دهه آخر صفر نیز با عنایت به سردی هوا و هشدارهای مقامات مسئول درباره موج سوم شیوع بیماری، آستان قدس تلاش کرده با خدمت شبانه‌روزی و تشدید تمهیدات بهداشتی، زمینه زیارت توأم با سلامت زائران را فراهم آورد. لکن از مردم مومن و متدین که در ماه‌های گذشته جلوه‌ای بی‌بدیل از حقانیت و عقلانیت اسلام اصیل را به نمایش گذاشته‌اند، خواهشمندیم ضمن توجه به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و با زیارت از راه دور، به انوار قدسی امام رئوف تمسک جویند.

در پایان ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای همه ارادتمندان اهل بیت اطهار علیهم‌السلام، امیدواریم به‌زودی با رفع بلا بتوانیم با تمام ظرفیت و توان خدمتگزار خیل عظیم زائران صحن و سرای رضوی باشیم.

اما پارادوکس ماجرا این بود که این ممنوعیت سفر صرفاً برای حمل و نقل جاده‌ای در نظر گرفته شده بود و البته تا حدود زیادی نیز اثر خود را گذاشت. آن چنان که روز گذشته رئیس پلیس‌راه خراسان‌رضوی اعلام کرد تردد به سمت مشهد با حجم بسیار اندکی روبه‌رو بود و بسیاری از رانندگان در مسیر نیز پس از تذکر از مسیر باز می‌گشتند.

اما در این میان پروازها و قطارها به سمت مشهد در حال حرکت بودند و اینک نیز همچنان این مسیرها باز است و زائران می‌توانند از این طریق به مشهد مشرف شوند. سئوالی که شکل می‌گیرد این است که چرا این مسئله چنین بدیهی به ذهن سیاست‌گذاران نرسیده که سفرهای ریلی و هوایی به سمت مشهد را نیز محدود کنند و مانع این امر شوند؟

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو