پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۹۶ درصدی مسافران هوایی در اتحادیه اروپا

تاریخ خبر: // کد خبر: 338997 // // //


کاهش ۹۶ درصدی مسافران هوایی در اتحادیه اروپا

یورواستات، مرکز آمار اتحادیه اروپا، در گزارشی اعلام کرد که تعداد مسافران هوایی در این اتحادیه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ به شدت کاهش یافته است.


کاهش ۹۶ درصدی مسافران هوایی در اتحادیه اروپا

مرکز آمار اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که تعداد مسافران هوایی در این اتحادیه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ به شدت کاهش یافته است.

به گفته یورواستات، با توجه به اقدامات دولت های اروپایی برای مهار شیوع ویروس کرونا که مردم را از سفر کردن دلسرد می کند، با داده های موجود کاهش تعداد مسافران هوایی در میان ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا بین ۹۶ درصد تا ۹۹ درصد است.

بر اساس این گزارش، داده های سفرهای هوایی برای بلژیک، بلغارستان، جمهوری چک، یونان، مالت، لهستان، رومانی و سوئد در دسترس نبود.

اسپانیا با کاهش ۶۱.۶ میلیون نفری یا ۹۹ درصد از تعداد مسافران هوایی از آوریل تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹، بیشترین آسیب را در این بخش شاهد بوده است.

آلمان در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته، ۵۹.۱ میلیون مسافر هوایی را از دست داده است که کاهش ۹۷ درصدی نشان می دهد.

در همین مدت در فرانسه ۴۴.۲ میلیون نفر کمتر با هواپیما سفر کرده اند که کاهش ۹۷ درصدی نشان می دهد. ایتالیا نیز در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۴۲.۶ میلیون نفری یا ۹۸ درصدی مواجه شده است.

این گزارش، کاهش تعداد مسافران هوایی در مقدونیه شمالی که در حال حاضر برای پیوستن به اتحادیه اروپا در حال مذاکره است را ۱۰۰ درصد نشان می دهد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو